Na shledanou přehled

Na shledanou https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59049/na-shledanou-59049.jpg 4 290 290

Vyprávění o Nomech série

< 3. díl

Co všechno musí Muskulín udělat? Najít Vnuka Richarda Arnolda (člověka!), dostat se z Anglie na Floridu (k tomu účelu by mohl ukrást letadlo, nemůže to být přece složitější než ukrást náklaďák), najít cestu ke „komunikačnímu satelitu" (ať už je to cokoliv) a pak ještě dostat Věc na nebe, aby mohla zavolat Loď a vzít nómy zpět, odkud původně přišli. To všechno je nemožné. Jenže Muskulín to neví, takže to stejně zkusí. Protože na něj spoléhají nómové z lomu - a také je v sázce budoucnost celého nómstva.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Talpress

Wings , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na shledanou. Přihlašte se a napište ho.

mia.com
31.07.2022 4 z 5

Tento dil me bavil nejvic ze vsech. Moc hezke dobrodruzo a pekne zakonceni. Celkove bych ale kazdy dil zkratila a udelala z toho jednu knihu. To by bohate stacilo.

Hadati
28.07.2022 4 z 5

Ve třetím díle sledujeme osudy Masklina, Angala a Gurdera, kteří se vydali do země zvané Florida, aby se zmocnili lidské sondy a získali tak přístup ke své vlastní vesmírné lodi. V závěru se pak Masklinovo dobrodružství propojí s příběhem z předchozího dílu, kdy jsme zbytek nomů zanechali při útěku v bagru.

Poslední kniha je akčnější, protože sledujeme hlavně tyto tři nomy, kteří se snaží o cíl, který by měl být pro ně prakticky nemožný. Ale jedná se o pohádku pro děti s dobrým koncem.

Trilogie má jednoduchý příběh, jen s několika málo postavami, přesto je čtivá. Náročnější čtenáře ale nejspíš neuspokojí.

jirijanovotny
07.06.2022 5 z 5

"Věda vysvětluje, co se kolem nás celý čas odehrává. Stejně tak činí náboženství, ale věda je lepší, protože přichází s pochopitelnějšími výmluvami, když se splete."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na shledanou v seznamech

v dalších seznamech3x