Vyhlazovací tábor v Bełżci přehled

Vyhlazovací tábor v Bełżci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435610/bmid_vyhlazovaci-tabor-v-bel-ci-5VY-435610.jpeg 4 4 4

První vědecká monografie věnovaná historii německého vyhlazovacího tábora Belzec, zřízeného v rámci akce „Reinhardt“. Autor představuje v širším kontextu dějin pronásledování a vyhlazování Židů na území Generálního gouvernementu. Kniha se zabývá přípravami k realizaci holokaustu na tomto území, popisuje lokalizaci a výstavbu tábora, charakterizuje jeho personál a především přibližuje samotný mechanismus vyhlazování. Pozornost věnuje rovněž likvidaci zařízení a poválečným osudům tohoto místa. Publikace je výsledkem zpracování velkého počtů pramenů včetně těch z německých archivů, které dosud nebyly polskými historiky využívány, a prezentuje nová zjištění týkající se počtu obětí tábora.... celý text

Literatura faktu Literatura naučná Historie
Vydáno: , Academia

Obóz zagłady w Bełżcu , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyhlazovací tábor v Bełżci. Přihlašte se a napište ho.

AlbionFoxyFox
14.06.2021 5 z 5

Velmi podrobně napsaná publikace, která nabízí rozsáhlé množství informací k tomuto méně známému vyhlazovacímu táboru. Byť se jednalo o odborný text, byl psán velmi přístupně a srozumitelně, je výborným zdrojem informací. Myslím, že k této problematice nelze mít nikdy přečteno dost.

Knižní novinky (39. týden)

20.09.2020

Kniha Vyhlazovací tábor v Bełżci v seznamech