Drobné spisy české / České listy přehled

Drobné spisy české / České listy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368079/bmid_drobne-spisy-ceske-ceske-listy-i54-368079.jpg 2 1 1

Husova česky komponovaná díla vznikla z většiny v krátkém období let 1412—1415 a představují jazykově jednolitý celek. Svazek přináší výbor z Husových menších českých spisů (Abeceda, Zrcadlo hřiešníka tzv. větší, Provázek třípramenný, Devět kusóv zlatých, O šesti bludiech, Knížky proti knězi kuchmistrovi, České listy), stranou tedy zůstanou rozsáhlé soubory kázání a Výklady. Chystaný svazek chce představit i jistou žánrovou a funkční pestrost Husovy české tvorby: texty výkladové, nábožensko‑vzdělávací povahy, dílo metajazykové (a současně i mnemotechnické a grafické), spis polemický či listy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Drobné spisy české / České listy. Přihlašte se a napište ho.

los
08.06.2019 2 z 5

Tak to je hodně mizerné vydání - taková vykostěná Daňhelkova edice tuším z 80. let. Nechápu, proč v edici, která se specializuje na kánon české literatury, chybí klíčové Husovy texty!? Nakladatelství nadto nasadilo naprosto neúměrnou cenu za tak útlý svazek. Velké zklamání.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Drobné spisy české / České listy v seznamech