Všechna špína světa přehled

Všechna špína světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365425/bmid_vsechna-spina-sveta-fPB-365425.jpg 4 155 155

Márquezův první román, který nakladatel nechtěl zpočátku ani vydat. Děj, vymezený lety 1903–1928, se odehrává v mytickém a v pozdější autorově tvorbě legendárním městečku, za něž si však můžeme dosadit kterékoli jiné místo v Latinské Americe. Příběh je vyprávěn třemi postavami zastupujícími tři různé generace: starý generál (dědeček), Isabel (jeho dcera) a Isabelin syn.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

La hojarasca , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Všechna špína světa. Přihlašte se a napište ho.

petrarka72
25.05.2024 5 z 5

Celý život - několik životů - vměstnaných do přípravy jednoho pohřbu. Plukovník, matka, chlapec. Špína, která přináší prosperitu, vzmáhající se a umírající město, doktor v klatbě a jeho zmizelá indiánka. Situace, jež jsou těhotné tajemstvím. Užila jsem si to. Jako vstup do jednoho (fikčního?) světa ideální.

engelbert
27.10.2020 4 z 5

Ani chvíli mi autor nedal odpočinout od vyprávění, které přečteno je vlastně prosté, ale dávkováno po odměřených dávkách.
A asi si budu muset znovu přečíst Sto roků samoty.

OdvaznyMladyMuz
02.04.2019 3 z 5

Zvláštní směsice melancholie s nostalgií se mě zmocní kdykoliv vezmu do rukou Márquezovu knihu. Stalo se to i tady, ačkoliv ze samotného děje jsem toho příliš nepobral. Což v konečném důsledku není podstatné, protože příběh je u Márqueze pro mě druhotnou záležitostí. Jde tu zejména o pocity, které umí autor čtenáři naprosto věrně předat. Slušná prvotina, která by však zřejmě zapadla v nejhlubších sklepení knihoven, kdyby ji nenapsal velikán magického realismu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Všechna špína světa v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x