Vrchol úcty k srdci Ježíšovu přehled

Vrchol úcty k srdci Ježíšovu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420245/bmid_vrchol-ucty-k-srdci-jezisovu-LTB-420245.jpg 5 1 1

Kniha obsahuje důvody, proč uctívat Ježíšovo Srdce, a formy , jak tuto úctu projevovat. Příručka pro smírné oběti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vrchol úcty k srdci Ježíšovu. Přihlašte se a napište ho.

Achillesaželva
28.02.2024 5 z 5

Toto je kniha, která geniálním způsobem systematicky a přehledně uvádí do tématu Ježíšova Srdce. Důvody úcty, její projevy, úskalí... Praktické rady pro začátečníky i pokročilé v duchovním životě. Pro autora je příznačné, že v přehledných bodech rozlišuje například dosažené stupně obětního ducha. Čili, parafrázuji: 1) přijímat trpělivě, co život přináší, 2) konat dobrovolně "něco navíc" - modlitby, askeze 3) prosit o utrpení a kříž jako zadostiučinění Ježíšovu Srdci. Přičemž autor krásně vysvětluje, kdo kam spadá, kdo si co může a nemůže dovolit a dává tak perfektní příručku a jasnou odpověď na tázání tolika křesťanů, kteří v moderních náboženských knihách často nacházejí jen jakési rozmydlené tlachání, a přitom duchovní život má své jasné zákonitosti a pravidla. Pro zajímavost uvedu, že jsem v korespondenci bp. Hloucha a Anny Zelíkové (Vše je mi darem - viz můj komentář na DK) našla formulaci: "Potvrzuji, že máte se s.Ludmilou obě třetí stupeň obětního ducha". Tak hned je jasné, o čem hovoří.
Jako doplňující literaturu podobného charakteru mohu doporučit také Oportet Illum Regnare (také zde na DK). Velmi obě knihy doporučuji!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vrchol úcty k srdci Ježíšovu v seznamech