Smrť horolezca přehled

Smrť horolezca
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396418/bmid_smrt-horolezca-wpg-396418.jpg 3 5 5

Vraždy v Tatrách série

< 2. díl

Po priaznivom prijatí prvého románu zo série Vraždy v Tatrách prichádza autor s druhým románom, v ktorom znovu vystupujú kapitán Baranovský s poručíkom Trnkom a ďalšie postavy známe z predošlej knihy. Ako spolu môže súvisieť smrť bývalého ministra životného prostredia Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky, ktorý zahynul v lavíne v doline Parichvost, záhadné vlámanie do Žiarskej chaty o desať rokov neskôr, prípad vraždy na Téryho chate a niekoľko ďalších, rovnako nepochopiteľných a záhadných udalostí? Odpovede na tieto otázky nie sú známe a preto sa rozhodnú najvyššie miesta policajného zboru prizvať k vyšetrovaniu špeciálnu pomoc zvonka. Pozadie prípadu je zároveň metaforickým odkazom pre Slovákov, aby si svoje jediné veľhory vážili, chránili a nenechali si ich devastovať ľuďmi, ktorí svojou činnosťou nevhodnou pre prostredie Tatier sledujú obohatenie vo vlastný prospech.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrť horolezca. Přihlašte se a napište ho.

RADIN
09.05.2024 2 z 5

No nič moc teda.

moničina
23.12.2019 3 z 5

Omnoho lepšie štylistické napísaný príbeh ako v predchádzajúcej knihe. Autor sa lepší a dúfam, že ďalšia kniha, ktorú chystá bude ešte lepšia. Páčilo sa mi predovšetkým opis prostredia, v ktorom sa dej odohráva a niektoré vtipné momenty.

Knižní novinky (25. týden)

17.06.2019

Kniha Smrť horolezca v seznamech