Volanie bez ozveny přehled

Volanie bez ozveny https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71931/mid_volanie-bez-ozveny-CgO-71931.png 4 42 42

Ústredného hrdinu románu Philipa Careyho stretávame ako malého chlapca v okamihu, keď mu zomiera matka, a on sa sťahuje k svojmu strýkovi, suchému a plytkému anglikánskemu farárovi. Potom sledujeme Philipovo bolestné vyrovnávanie sa so svetom, komplikované fyzickým handicapom, ktorý mu znemožňuje bezstarostné splynutie s rovesníkmi, izoluje ho, ale súčasne akosi zostruje jeho pohľad na okolie a zintenzívňuje chlapcov vnútorný život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

Of Human Bondage , 1915

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Volanie bez ozveny. Přihlašte se a napište ho.

Amfitríté
05.03.2023 4 z 5

Chvílemi jsem měla hlavního hrdiny plné zuby, ale když jsem se přenesla přes potupné pasáže, tak se mi kniha líbila

vaclav3708
08.11.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Těch nadčasových myšlenek, bylo tolik, že jsem si je musel zaznamenávat. Podobným duševním vývojem jsem si prošel sám podobně, takže to bylo opravdu ze života a osobní
Je škoda, že u nás není Maugham nikterak populární jako na západě.
Ostatní knihy už jsou slabší, doporučit můžu asi jen "Na ostří nože".

Pawlisman
14.07.2022 3 z 5

Zprvu nadšení, kdy má kniha krásný vzpomínkový nádech jako Pagnol - i s tou vůní starých časů. Později již stereotyp a příběh se nikam nehýbe. Okolo 150. strany jsem nenašel motivaci pokračovat, ačkoliv Maugham má jazyk klasicky dobrý a nadprůměrný, ale prostě tomu povětšinou nějak chybí šťáva.

Knižní novinky (32. týden)

04.08.2019

Kniha Volanie bez ozveny v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x