Vinnetou mezi Beduiny přehled

Vinnetou mezi Beduiny https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336171/bmid_vinnetou-mezi-beduiny-54N-336171.jpg 4 55 55

Supové Mexika série

Old Shatterhand a Vinnetou. Jejich další dobrodružství. Tentokrát v Africe mezi beduiny.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Satan und Ischariot , 1894

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vinnetou mezi Beduiny. Přihlašte se a napište ho.

danny_21
27.11.2022 3 z 5

Další z románů reprezentující klasické prvky Mayovek - padouši, rudoši a chrabrý Old Shatterhand, který se nechal naverbovat vydavatelem časopisu, aby šmejdil kolem povstání mexického generála Jargasa jako zpravodaj. Jenže Jargas byl zastřelen a Šárlí se chce vrátit zpět do Ameriky. Přijde ale na stopu indiánsko-bělošského spiknutí a zjistí . že přistěhovalci z Evropy jsou ve smrtelném nebezpečí. Děj pokračuje africkou odbočkou a světe div se, jindy zdrženlivý náčelník Apačů se prohání Tunisem a Egyptem v háiku, aby všechno to pátrání po povedené Meltonovic tlupě završili zpět v Severní Americe - 60 %

Kakho-Oto
11.02.2019 5 z 5

V roce 2019 přečteno již počtvrté. Druhý díl cyklu Satan a Jidáš (v češtině většinou vydané pod názvem Supové Mexika) se mi líbil o něco více než první díl. V případě románu "Vinnetou mezi beduíny" nevidím žádný důvod k neudělení zasloužených pěti hvězdiček. Závěrečný děj v Almaden alto je naprosto strhující, Mayovi se velmi povedla i africká odbočka, kdy ani ten Vinnetou v Tunisu a Egyptě nepůsobí nijak nepatřičně. Škoda snad jen, že May nezakomponoval do děje Halefa a jeho setkání s Vinnetouem (tohle zřejmě autorovi připadlo přehnané, ale určitě ho ta myšlenka alespoň napadla). Jako samostatná kniha patří druhý díl cyklu k nejlepším dílům Karla Maye (osobně bych ji řadil někde na konec nejlepší desítky).

mtrefil1
30.11.2018 5 z 5

Další vynikající dobrodružsví, tentokrát v Africe. Kniha má spád, napětí, prostě další Mayova skvělá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vinnetou mezi Beduiny v seznamech

Karel May