Vězení s klíčem uvnitř přehled

Vězení s klíčem uvnitř
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57120/vezeni-s-klicem-uvni.jpg 5 26 26

Existuje dvojí typ duchovní nesvobody, s níž měl i má osobní zkušenost zřejmě každý obyvatel planety Země. Jedná se o "vězení neodpuštění" a "vězení samospravedlnosti". Jsou to dvě zcela opačné situace. V prvním případě někdo člověku ublížil a on neumí říci "odpouštím", v druhém případě se on sám provinil a nedokáže poprosit za odpuštění, říci "promiň". O možných příčinách takového stavu, těžkostech s tím spojených a o cestě ven je tato knížka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vězení s klíčem uvnitř. Přihlašte se a napište ho.

Medicka19
27.12.2022 5 z 5

Miluji tuto autorku, vzdělanou, skromnou a tak umně pracující se slovy i myšlenkami.
Složité věci vysvětluje věčně, prostě, neplýtvá slovy.

Jde o ženu neuvěřitelně vzdělanou a obdařenou. Tuto knihu čtu stále dokola.

Josh
25.08.2022 5 z 5

Existují 2 typy (duchovní) nesvobody, s nimiž máme zkušenost a jsou opačné – (vězení) neodpuštění a samo-spravedlnosti. V 1.případě člověk neumí říci „odpouštím“, ve 2.případě se sám/sama provinil/a, ale nedokáže říci „promiň“ a požádat tak o odpuštění. Teoložka a psycholožka KL se kromě individuálního „vězení“ lidského srdce zabývá také tím „kolektivním“, např. vůči církvi, Židům, národům, v němž našla určité paralely s tím osobní.

Ať jste či nejste křesťanem najdete v knize hodně povědomé pravdy. A také rady co s nimi, pokud přináší sebereflexi a chcete něco udělat, třeba si odpustit nebo poprosit o odpuštění. Držím palce! Kéž by se tato kniha více četla :o))

Maky33
17.07.2020 5 z 5

Odpuštění, tak krátké a výstižné...a přesto to někteří z nás nedokáží. Neměli by jsme zapomínat, že je to klíčem k našemu spokojenému životu. Nakonec jsme to jen my, kteří trpí, když máme srdce plné zloby a nedokážeme odpustit.
Být svobodní, to je oč tu běží :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vězení s klíčem uvnitř v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x