Vesmír z ničoho přehled

Vesmír z ničoho
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252365/mid_vesmir-z-nicoho-252365.jpg 4 37 37

Ako jeden z mála dnešných významných vedcov, ktorí prekročili priepasť medzi vedou a bežnou kultúrou, opisuje Krauss ohromujúco krásne experimentálne pozorovania a šokujúce nové teórie, ktoré demonštrujú nielen to, že niečo môže vzniknúť z ničoho, ale aj že niečo z ničoho vzniká vždy. V knihe Vesmír z ničoho s novým predslovom o význame objavu Higgsovej častice využíva Krauss typický sarkastický humor a nádherne jasné vysvetlenia, aby nás zaviedol späť k počiatku počiatkov, predkladajúc najnovšie dôkazy o tom, ako sa vyvíjal náš vesmír, a názory na to, ako sa skončí. Tento prevratný pohľad na základnú konštrukciu existencie je provokatívny, podnetný a nádherne čítavý, je účinným protijedom na zastarané filozofické, náboženské i vedecké myslenie.... celý text

Vesmír Přírodní vědy
Vydáno: , Citadella (SK)

Universe from Nothing , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vesmír z ničoho. Přihlašte se a napište ho.

JiříŠkorpík
14.08.2018 4 z 5

Krauss píše neskutečně srozumitelně především o virtuálních částicích. Co se týká teologických otázek, tak mi kniha připadá mnohem lepší než třeba Největší show pod Sluncem od Dawkinse (mimo jiné napsal doslov k Vesmír z ničeho). Kniha je také plná odkazů na knihy o fyzice atomu, které vyšly v češtině, což je skvěle doplňuje. Dovolím si ale ubrat hvězdu za to, že v poslední třetině knihy se autor už spíše jen opakoval, jinak mohu jen doporučit.

Jack.Bledsoe
09.09.2016 5 z 5

Fascinující čtení, které člověku notně rozšíří obzory.
(A to i takovému, který měl na gymplu z fyziky vždycky za 4:)) )

PS: Zároveň ale varuji laiky, jako jsem já, že "vědeckých" pasáží je tu hodně a myslím, že ne každý by to musel zkousnout. Za pokus to ale každopádně stojí!

pfa
01.05.2015 4 z 5

[8/10] Naučná literatura; Přírodní vědy, Vesmír (☉)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vesmír z ničoho v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x