Veľký dom přehled

Veľký dom
https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90758/bmid_velky-dom-uLP-90758.jpg 4 62 62

Americká spisovateľka Nicole Krauss sa od posledného románu Dejiny lásky opäť posunula o kúsok ďalej. Kým dosiaľ "iba" písala — vymýšľala, hrala sa a zabávala, teraz akoby ju prikvačila aj tienistejšia stránka písania a v najnovšom románe Veľký dom ju podrobuje dôkladnému skúmaniu. Opisuje rôzne domy, ich rôznych majiteľov a ich rôzny nábytok — osobitne velikánsky písací stôl —, ale my pomaličky začíname tušiť, že ten Veľký dom, ktorý zavše pripomína bludisko, ten chrám, ktorý sa stále rúca a odznovu buduje, je náš svet, naše vlastné myslenie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Artforum (SK)

Great House , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Veľký dom. Přihlašte se a napište ho.

000nugatovej
26.04.2024 4 z 5

Mozaika, která se postupně snoubí dohromady. Cítíš v ní otázky, smutek z historie i současnosti, židovskou nostalgii. Kraussová je kouzelnice slov i kompozice.

Penicuik333
24.01.2024 2 z 5

Tahle kniha byla pořádná fuška. Komplikovaná, propletana, neprestavala mi unikat. Chvilemi jsem se nemohla odtrhnout, chvilemi jsem ji frustrovane odkladala, protoze jsem vubec nerozumela.

marcela1535
21.02.2021 5 z 5

Mám ráda propletence knih Nicole Krauss, cesty Amerikou, Evropou i Izraelem, návraty v čase, dozvuky šoa, kterým nelze utéct.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2011 - Anisfield-Wolf Book Awards (Fikce)

Kniha Veľký dom v seznamech