Velká válka s křižáky 1409–1411: Světla a stíny grunvaldského vítězství přehled

Velká válka s křižáky 1409–1411: Světla a stíny grunvaldského vítězství https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91613/bmid_velka-valka-s-krizaky-1409-1411-sve-iFC-91613.jpg 4 20 20

Bitva svedená 15. července 1410 u Grunvaldu byla jednou z největších rytířských střetnutí evropského středověku. Proběhla během války mezi polsko-litevskou unií, v jejímž čele stál král Vladislav II. Jagiello, a řádem německých rytířů. V této „Velké válce“, jak jí nazvali soudobí kronikáři, ukončila polská vojska a jejich spojenci expanzivní politiku řádu v severovýchodní Evropě. Celá Velká válka s křižáky se odehrála v letech 1409–1411 a měla kromě bitvy u Grunvaldu několik základních etap a dramatických událostí. Vedle hlavní postavy Vladislava II. Jagiella, polského krále a velkoknížete litevského, zde čtenář najde také osudy dalších politiků, vojevůdců a velmistrů. Zvláštní pozornost věnuje autor řádu německých rytířů v Prusku a vnitřnímu vývoji litevského velkoknížectví. S nadhledem hodnotí osudnou porážku křižáků a slavného grunvaldského vítěze.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velká válka s křižáky 1409–1411: Světla a stíny grunvaldského vítězství. Přihlašte se a napište ho.

Igor1311
23.01.2022 3 z 5

Ten, kto cital Sienkiewiczovych Križiakov by si toto dielo nemal nechat. Dozvie sa o vzostupe rádu nemeckych rytierov a Jagiellovej rise, no o samotnej grunwaldskej bitke sa docita len na niekolko malo stranach

Dandulka
20.04.2018 5 z 5

Pan profesor napsal tuto knihu velmi poutavě. I ti, kteří toho o historii moc neví, se z ní dozví velmi mnoho. Není to jen strohý výčet faktů. Moc pěkné.

braunerova
17.10.2015 3 z 5

Vlastní válce krále Jagiella s křížáky je věnovano cca 50 stran. Dalších 200 stránek je faktografie o vzniku polsko-litevské unie, dějinách řádu německých rytířů, ale také hodnocení literárních a filmových děl. Odborně je kniha na výši, ale nebavila mě zdaleka tolik jako díla Jiřího Kovaříka nebo Karla Richtra.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Velká válka s křižáky 1409–1411: Světla a stíny grunvaldského vítězství v seznamech

v Právě čtených1x