Velká encyklopedie Ericha von Dänikena přehled

Velká encyklopedie Ericha von Dänikena https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66414/mid_velka-encyklopedie-ericha-von-danik-RRs-66414.jpg 4 10 10

Encyklopedie paleoastronautiky, oboru, který prosazuje víru v kontakty starých civilizací s mimozemšťany. V šedesátých letech dvacátého století přišel švýcarský hoteliér Erich von Däniken s teorií, že mnohé zajímavé skutečnosti, které v kulturách starých pozemských civilizací objevuje moderní věda, aniž by je dokázala jednoznačně vysvětlit, jsou památkou na návštěvy mimozemšťanů, kteří v oněch dobách zřejmě s velkou oblibou navštěvovali naši planetu. Původně čistě populární Dänikenovy knihy získaly časem široký okruh přívrženců, jejichž sebevědomí stále rostlo a v současnosti je v souvislosti s touto teorií jejími stoupenci sice opatrně, ale stále hlasitěji skloňováno slovo "věda". Svůj obor nazvali paleoastronautika a odtud byl jen krůček k vydání "seriózní" encyklopedie. Encyklopedie Ericha von Dänikena obsahuje 1500 hesel, věcných i osobních, a shrnuje v podstatě názory "Dänikenistů" na rozličné historické události, archeologické záhady apod. Hesla jsou zpracována přehledně a srozumitelně, kniha je přínosem nejen pro ty, kteří uvedeným teoriím bezvýhradně věří, ale pro každého, koho tato tématika zajímá.... celý text

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , NS Svoboda

Die grosse Erich vod Däniken Enzyklopädie , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velká encyklopedie Ericha von Dänikena. Přihlašte se a napište ho.

Terva
19.04.2015 5 z 5

Ulrich Dopatka napsal již druhou encyklopedii, která je zaměřena na práci a život Ericha von Dänikena.
Mistr přes mistry v otázkách archeoastrologie a života mimozemských ras na naší planetě.
Je to jen výčet knich, článků a fotek ze kterých Erich čerpal za posledních deset let.
Jeden citátek o kterém si možná budete myslet, že nepatří do této knihy - ale věřte.

To, co se děje dnes, co plní titulky novin, to nás zneklidňuje, co se stalo předevčírem, už nás nerozčiluje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Velká encyklopedie Ericha von Dänikena v seznamech

2010  82%Velká encyklopedie Ericha von Dänikena
1999  100%Velká encyklopedie Ericha von Dänikena - Fantastické perspektivy lidstva