Velebníček a generál přehled

Velebníček a generál
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373601/mid_velebnicek-a-general-qoJ-373601.jpg 5 2 2

Groteska ze života mexického provinciálního města vypráví o humorných historiích, které se sběhly kolem sochy místního svatého a v nichž byly zapleteny místní veličiny, farář, starosta, vysloužilý bandita a Američané. Z anglického originálu přeložil Jiří Pober. 1. vydání.

Humor Romány
Vydáno: , SNPL - Státní nakladatelství politické literatury

Juniper and the general , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velebníček a generál. Přihlašte se a napište ho.

Zmiu
30.07.2023 4 z 5

Knížka nalezená v knihobudce, nalákala mě čistě na svůj název. Anotace vypadala zajímavě, a přesně, jak se v ní píše, žádné záchvaty smíchu se nekonaly, ale úsměv na tváři mi vykouzlila. Napsaná je celkem pěkně, bavila mě hlavně svým vyprávěním o mexické společnosti v té době.

Ivaksa
28.02.2023 5 z 5

Škoda ,že tu není možnost zařazovat do oblíbených také překladatele. Protože tohle bylo úžasné! Kniha je vyprávěná takřka jako pohádka, s lehkou ironií navozuje nadhled nad lidským konáním, zejména ve věcech rozporuplné víry a dění kolem mexických tradic. Ale troufám si myslet, že teprve úžasný překlad do češtiny jí dal ten podstatný nádech humoru, který okouzlí..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Velebníček a generál v seznamech

Autorovy knížky

James Norman