Věk nevinnosti přehled

Věk nevinnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456118/mid_vek-nevinnosti-ZvH-456118.jpg 4 125 125

Poklidně plynoucí román, ve kterém skvělé večeře, návštěvy v opeře, společenské události a rodinné sešlosti tvoří rámec pro drama lidí, kteří se nedokázali postavit společenským konvencím a být sami sebou. Mladý právník, jeho žena a její krásná sestřenice jsou hlavními protagonisty románu. Právník, přestože miluje sestřenici pro její odlišnost a odvahu být jiná, zůstává žít v konvenčním manželství a přijímá pravidla své společnosti. Jeho láska rezignuje a odjíždí do Evropy a mladá manželka bojuje za své štěstí zbraněmi, které ji naučila tradice. Velmi dobré zachycení společenské dobové atmosféry a z ní vyplývající jednání osob. Román obdržel Pulitzerovu cenu a byl i úspěšně zfilmován.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

The Age of Innocence , 1920

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Věk nevinnosti. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
10.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Obvykle si podobnou literaturu ke čtení nevolím, ale nyní jsem dala knize šanci jako četbě na pokračování na Českém rozhlasu Dvojce. Co musím pochválit je velmi slušný styl a bohatý jazyk, které z knihy na otřepané téma dělají zajímavý čtenářský zážitek. Příběh nám představí New York v druhé polovině 19.století a život tamější smetánky, který je svázán přísnými konvencemi a běda, když je někdo poruší - okamžitě se ocitá na pomyslném pranýři a pokrytecká společnost onoho hříšníka ze svého kruhu nekompromisně vyobcuje. Postavení žen v té době také nebylo žádný med, i když v zákulisí samozřejmě oplývaly velkým vlivem. Linka příběhu je jednoduchá - jeden muž a dvě ženy, každá jiná. Jaká bude jeho volba - pohodlný a zajištěný život nebo pravá láska, vášeň a nejistota ?

Jara.v
21.12.2023 3 z 5

Kniha popisující delší období běžného života skupiny lidí dané doby. Celkově docela nezáživné. Celou knihu zachránil styl psaní - kniha se četla dobře.

Kaja1
18.12.2023 3 z 5

Posloucháno na ČR. Byl zde pěkně popsán New York 70.let 19.stol. tehdejší život smetánky byl okořeněn zakázaným vztahem, i když....zaujalo mě, v jakém postavení byly tehdy ženy, ale přesto to byly ony, kdo řídil běh dějin. Jako knihu bych to asi nepřečetla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1921 - Pulitzerova cena (Beletrie)

Kniha Věk nevinnosti v seznamech

v Právě čtených1x