Vějíř lady Windermerové přehled

Vějíř lady Windermerové
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463160/bmid_vejir-lady-windermerove-zvy-463160.jpeg 4 189 189

Často divadly uváděná hra britského klasika, podobně jako další autorovy hry, je plná jiskřivého anglického humoru a společenských bonmotů. Na pozadí morálky a způsobu života britské smetánky z konce 19. století se zároveň kriticky zabývá postavením ženy v tehdejší společnosti v příběhu, na jehož počátku stojí jedno velké tajemství. Vychází v překladu Milana Lukeše jako 116. svazek edice D.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

Lady Windermeres Fan , 1892

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vějíř lady Windermerové. Přihlašte se a napište ho.

lilites
31.10.2023 4 z 5

Velice pěkně vymyšlený příběh se zápletkou..

Lady Windermereová se domnívá, že ji je manžel nevěrný, s jednou starší ženou, ba co víc, myslí si to všichni..ale skutečnost je jiná.. paní Erlynneová není totiž milenkou jejího manžela, ale její matkou, která jí opustila jako miminko, kvůli svému milenci.

Udělá lady Windermereová stejnou chybu jako její matka před lety, nebo ne? A co jí v tom zabrání? A jakou roli v příběhu hraje vějíř lady W.? ...

Po přečtení této hry, jsem si ji pustila i v audioverzi a tedy... skvělý poslech, výborné herecké obsazení, opravdu skvost, a skutečně jsem si tuto hru dopřála a užila dvakrát po sobě a nelituji, ba přímo vřele každému doporučuji..

katerina3368
08.08.2023 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Velmi svižný a příjemný poslech, určitě doporučuji!

radimch
22.05.2023 5 z 5

"Cynik zná cenu všeho a hodnu ničeho"
Velmi velmi důmyslně vymyšlené.

Zatím zde není žádná související novinka.

Dneska člověk nehledá útěchu v pokání, ale v rozkoši.

Kniha Vějíř lady Windermerové v seznamech

v Právě čtených1x