Vedení Duchem Božím přehled

Vedení Duchem Božím
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501112/vedeni-duchem-bozimRL0ZYO-KPa-.jpg 4 1 1

Jak se v každodenním životě nechat vést Duchem svatým? Autor, který zažil silné obrácení k Bohu, se snaží skrze úryvky z Bible a svou úvahou, kterou doplňuje svými zkušenostmi, pozvat a vybídnout čtenáře k hlubšímu duchovnímu životu. Proto se nejprve zabývá rozlišením tří důležitých termínů, o kterých hovoří Písmo svaté: tělo, duše a duch. Zaměřuje se zvláště na naši třetí složku, kterou je duch, protože právě skrze ni můžeme komunikovat s Bohem a Bůh s námi.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Logos

How You Can Be Led By The Spirit of God , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vedení Duchem Božím. Přihlašte se a napište ho.

Totus
04.10.2023 4 z 5

„Nepohne se mnou to, co cítím. Nepohne se mnou to, co vidím. Pohne se mnou pouze to, čemu věřím“ (Smith Wigglesworth). Autor v knize pěkně nastiňuje svou zkušenost s Duchem svatým i své zázračné uzdravení, které vedlo k jeho obrácení. Hovoří o třech způsobech, skrze které nás Bůh vede (vnitřní svědectví, vnitřní hlas a hlas Ducha svatého). Velice trefně od sebe rozlišil pojmy tělo, duše a ducha. Úskalím knihy může být autorova snaha dostat čtenáře tam, kde je duchovně on, což vůbec není snadné (a nejsem si jistý, zda si to autor dostatečně uvědomuje, byť chápu, že jeho zkušenost je odlišná). Přesto je však jeho svědectví pro věřícího povzbuzením, jak Bůh může působit v lidském životě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vedení Duchem Božím v seznamech