Vědecké poznání duše přehled

Vědecké poznání duše https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393054/bmid_vedecke-poznani-duse-RXD-393054.jpeg 3 51 51

Kniha vysvětluje srozumitelně karmu, jógu a převtělování.

Duchovní literatura Náboženství Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Centrum pro védská studia

The Science of Self-Realization , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vědecké poznání duše. Přihlašte se a napište ho.

HelenBarbora
09.07.2022 3 z 5

Kniha stojí za přečtení, i když si někde autor protiřečí.

PietroGrencik
30.01.2022 1 z 5

Některé životné otázky stojí za zamyšlení, ale ne za bezhlavé příjmání fanaticko-náboženských dogmat.
Tohle sem se doslova nutil dočíst.
Pokud Bůh existuje, tak chvalaBohu že je tahale knížka zamnou.

mahavan
02.05.2020

Tuto knihu mi pokaždé krišňáci vnucují a pokaždé odmítám už podle klamavého názvu, protože z toho co jsem od nich slyšel vědou pohrdají, když věda svými poznatky tvrdí něco jiného než jejich svaté védy a svatý Prabhupáda nad kterými se přímo rozplývají. V originále ji Prabhupáda nazval "Věda o seberealizaci", tedy klamou lidi už názvem "Vědecké poznání duše", tak ji autor nenazval. Jak jim tedy možno věřit v dalších věcech?
S vědeckou metodikou nemá jejich nauka a knihy vůbec nic společného.
Náboženský fanatismus je hrozná věc a krišňáci jsou náb. fanatiky. Agresivně lidem vnucují na ulici knihy, chodí od domu k domu. Svou víru považují za jedinou Pravdu a vnucují jiným. Jsou to takoví Jehovisti akorát křepčením zaměřeni na mladší generaci a farmařením, které je nyní in.
Pokud někoho zajímá opravdové VĚDECKÉ POZNÁNÍ DUŠE, mohu doporučit knihy Květoslava Minaříka, jogína a mystika, který k mystice přistupoval kriticky, vědecky, neklade žádná dogmata a dokonce tvrdil, že není potřeba věřit v Boha, že žák potom sám pozná zda Bůh existuje či ne. Jeho spisy je ale potřeba se prokousat, těžko se v tom orientuje, ale stojí to za to, chcete-li poznat sami sebe a tajemství života. U něj je rozum a logika žádoucí. Narozdíl od církví (sem řadím i krišňáky), kde vyžadují slepou víru v dogmata a svaté texty.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vědecké poznání duše v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x