Večný pocit nedele přehled

Večný pocit nedele https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387073/bmid_vecny-pocit-nedele-IJD-387073.jpg 4 7 7

Básne vznikali najmä počas prípravy na materstvo a prvých mesiacov po narodení autorkinho syna, čo sa odzrkadľuje aj v jej poézii. Zbierka bude členená na tri časti: prvá - časť o (ne)plodnosti a smrti, druhá - tehotenstvo v týždňoch, tri - večný pocit nedele počas materskej.

Literatura slovenská Poezie
Vydáno: , Artforum (SK)

Večný pocit nedele , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Večný pocit nedele. Přihlašte se a napište ho.

Renek
31.03.2019 5 z 5

Byl jsem nadšený s jakou přirozeností autorka přistupuje k jinak superlativy ověnčenému a glorifikovanému mateřství. Je fajn nahlédnout i na druhou stranu barikády, bez přílišného básnického patosu. Kniha příjemně plyne, jelikož spíše připomíná ústřižky z deníku než knihu poezie, což ale rozhodně není v tomto případě na škodu. Čtyři hvězdy za knihu a pátou za parádní interpretaci na živo. Děkuji.

BUBO26
16.02.2019 4 z 5

Po pomerne krátkej dobe tu máme zase Mirku. Nadobro opustila svoju rolu rebelky a venuje sa závažným témam každej ženy. Nesnaží sa tak úplne o nadhľad, skôr prezentuje svoje vnútro, občas depresívne, občas usmiate, ale vždy úprimné. Už v minulej knihe si našla svoj štýl a toho sa drží, ako literárne, tak aj po grafickej stránke (so skvelými, ale občas znepokojujícimi, ilustráciami od L.D.). Ako vždy a ako každá zbierka, aj táto obsahuje skvelé básne, aj slabšie kúsky. Človek si ale vyberie.
(môj syn) jedného dňa sa bude túlať ulicami /
V baroch vyrývať do dosky stola /
smiešne heslá o tom /
že život je ako matkine cecky /
na ktoré sa nechcel prisať /
a tak je to správne

darkwood
18.01.2019 2 z 5

Aj keď som fanúšikom ženskej literatúry, z tejto knihy som bola sklamaná. Nenazvala by som to ani poéziou, skôr vyplakávaním a hraním na zaujímavé momenty. 2 hviezdičky dávam za Luciine ilustrácie. Sorry.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Večný pocit nedele v seznamech

mateřství lidová poezie poezie

Mirka Ábelová