Večne spievajú lesy přehled

Večne spievajú lesy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311448/bmid_vecne-spievaju-lesy-ZyY-311448.jpg 5 275 275

Románová trilógia obsahuje: Večne spievajú lesy -- Zo smrtnej hory fúka -- Niet inej cesty. Bestseller nórskeho autora - severská románová a rodová trilógia v jednom zväzku: Večne spievajú lesy, Zo smrtnej hory fúka, Niet inej cesty. Román o ľuďoch tohto kraja, o ich vášňach, láskach, o ich vzdore, no je to najmä kronika rodu zviazaného so svojím majetkom. Večne spievajú lesy (v origináli Og bakom synger skogene) s podtitulom Trocha rozprávania z čias od rokov 1760-tych asi do roku 1810 je názov románu nórskeho spisovateľa Trygve Gulbranssena a zároveň prvý diel trilógie mapujúcej osudy starovekého nórskeho rodu Björndalovcov. Zo smrtnej hory fúka - druhá časť voľnej trilógie prináša príbeh života mladoženáča Daga a Adelhaidy na nórskom panstve v horách pred dvesto rokmi, kde žije aj jeho otec Dag, ktorý je ústrednou postavou celej trilógie. Trilógiu uzaviera príbeh v časti Niet inej cesty.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tranoscius

Og bakom synger skogene, Det blaser fra Dauingfjell, Ingen vei gar utenom , 1987

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Večne spievajú lesy. Přihlašte se a napište ho.

PATRIC
11.01.2024 5 z 5

Ten první díl byla naše rodinná kniha. A myslím na ni dneska stejně jako před padesáti lety a jdu lesem, kde ztratit se by dalo spoustu práce a v dalších dílech sleduju moudření starého Daga a můj atelier někdy připomíná doupě Daga Mladého.
Stromy tu byly dřív než my lidi a budou věčně zpívat, i když my už tu nebudem.
Nic není stejné, žádný vítr není stejný, takže není stejný ani ten zpěv.
Ale co věčnost? No ano, věčnost nemá srovnání, takže je stejná...

Ivan F
05.02.2023 3 z 5

Napíšem to stručne - prečítal som množstvo kníh, z ktorých niektoré boli podobne tematicky zamerané ako Gulbranssenova trilógia. Podrobnejšie som sa o všetkých troch dieloch vyjadril v samostatných komentároch, no nedá mi nezhrnúť celkový dojem do jedného komentára. Skrátka a nedobre - je to uťahané, rozvláčne a recyklované samotným spisovateľom. Takisto by som si mal ako čitateľ nájsť nejaký kladný vzťah aspoň k jednej postave, no tu som si našiel len negatívny vzťah takmer ku všetkým. Okrem toho je kniha dosť prešpikovaná úvahami a pomerne často v nej možno nájsť aj náboženský pohľad na rôzne veci. Ani u Stephena Kinga to nie je ono a pán Gulbranssen je v tomto ešte horší. Páčil sa mi preklad do slovenčiny, je presne taký, aký si kniha zaslúži, aby vyznela tak, ako vyznieť má.

Flamaintenebris
10.01.2023 5 z 5

Tuto rodinnou trilogii s prvky severské mytologie mohu z celého srdce doporučit každému, kdo tíhne k přírodě a jenž má rád místy i prudký děj.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Večne spievajú lesy v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech5x