Věc Makropulos přehled

Věc Makropulos https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468979/bmid_vec-makropulos-z2O-468979.jpeg 4 1165 1165

Starý nevyřešený právní spor „věc Makropulos“ o velký majetek se začne objasňovat díky operní divě Emilii Marty. Jak je možné, že zná neuvěřitelné detaily kauzy? Za záhadou stojí elexír, který ji „obdařil“ nesmrtelností. Emilie je původním jménem dotyčná Elina Makropulos, účastnice sporu. Zapeklitý detektivní případ přináší nejen plno nečekaných zvratů, ale nakonec i otázku, jestli si máme přát být nesmrtelní. Jako 16. svazek vyšlo v edici D.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Věc Makropulos. Přihlašte se a napište ho.

boticelli
19.04.2024 4 z 5

Další hra, která by mi asi lépe sedla přímo v divadle. První dvě třetiny zmatené, závěr to sice dohnal, ale jako celek na papíře to zase až takový zážitek nebyl. Madam nesmrtelná byla ovšem kouzelná od začátku do konce.

Petr874
14.04.2024 2 z 5

Myšlenka opravdu dobrá, ale to podání mi vůbec, ale vůbec nesedlo.
První dvě dějství mi přišla hrozně zmatená a já ani nevěděl, jestli má cenu pokračovat. V tom třetím se to aspoň trochu srovnalo.
Možná kdybych tuhle hru viděl v divadle, tak by se mi líbila víc.
Myšlenka na nesmrtelnost se táhne s námi už od nepaměti. Kdo ví, možná je to fakt dobrý, ale co potom...?

Anajkaa39
09.03.2024 4 z 5

Tuto Čapkovu divadelní hru jsem si přečetla a myslela jsem si na ní chvilku do seznamu četby k maturitě, ale nakonec zvítězila Bílá nemoc, ale Věc Makropulos je také parádní Čapkovo dílo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Věc Makropulos v seznamech

v Právě čtených3x