Ve znamení slunce přehled

Ve znamení slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116785/ve-znameni-slunce-116785.jpg 5 3 3

Ve znamení slunce je průřezem celoživotní autorovy tvorby, který osobitě rozvíjí nejlepší tradice české spirituální poezie. V základech jeho díla je křesťanská víra a naděje, z nichž tryská františkánsky čista a nepřemožitelná radost, zářící ze všedních věcí, z přátelství, lásky a jiných darů Božích, nezhasínající však ani nad hroby přátel ani na nemocničním lůžku nebo za zdmi žaláře.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ve znamení slunce. Přihlašte se a napište ho.

Wojciech
14.09.2022 5 z 5

Kvalita básní otce Veselého vybízí k úvaze, kdo je zodpovědný za označování těch kterých děl za "kvalitu", "klasiku" atp., jelikož si v ničem nezadá s mnohými klasickými básníky, kteří mu předcházeli.
Obraznost, květnatost, citovost, to vše a ještě více naleznete v tomto útlém výboru z jeho pera. Pokud jste otce Josefa znali, nezbytnost.
Pokud jste jej neznali, vřele doporučuji.
Možná zejména těm, kdo nevěříte, že by Vás poezie mohla někdy oslovit.

terka138
20.11.2016 5 z 5

Milý výběr z díla plného františkánské radosti a klidu. Mons. Josef Veselý byl silný člověk, který zažil mnoho, ale vždy věděl, kde hledat oporu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ve znamení slunce v seznamech

v Právě čtených1x