Ve službách státu přehled

Ve službách státu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185091/ve-sluzbach-statu-185091.jpg 4 6 6

Být utajeným agentem Čsl. rozvědné služby by se leckomu mohlo zdát jako atraktivní zaměstnání... Ovšem pravda je obvykle na míle vzdálena od představy obyčejných lidí, kteří „agenty“ viděli snad jen v amerických filmech, a to, buďme upřímní, není zrovna to pravé měřítko kvality a opravdovosti. Pavel Lukeš se stal nelegálem, legálem a nakonec kariérním diplomatem, o čemž se pokusil napsat neobvykle podrobnou knihu bez příkras a polopravd. Osoby, děje i místa jsou skutečné, tehdejší praktiky rozvědné služby socialistického státu se tu potkávají s praktikami ostatního světa, mnohdy v neuvěřitelných křivkách a spojnicích. Kniha je strhující už jen atraktivním tématem a také prostředím, ve kterém se Pavel Lukeš léta pohyboval. Kniha je doplněna unikátní fotopřílohou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ve službách státu. Přihlašte se a napište ho.

ondrej.b
11.03.2019 2 z 5

Kniha mi nějak moc strhující tedy nepřišla. Úvod o dětství je až zbytečně dlouhý a pro mě tedy celkem nudný. Žádné převratné události se z knihy nedozvíme, není to klasická zpověď špióna, kterém mám rád, ale "jen" nelegála a pak i diplomata. Spíše čteme o tom, kde všude autor byl po světě, co tam viděl, jak to tam chodilo apod. To mě po čase omrzelo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ve službách státu v seznamech

agenti, agentky rozvědčíci

Autorovy knížky