Vazba v psychoterapii přehled

Vazba v psychoterapii https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449470/vazba-v-psychoterapiirBhjoS-zLh-.png 5 4 4

Vzájemně spoluutvářený vztah mezi terapeutem a pacientem představuje možnost vytvořit bezpečnou základnu pro léčbu a rozvoj osobnosti nejen pacienta. Model psychoterapeutické léčby jako transformace prostřednictvím vztahu je výsledkem integrace teorie attachmentu s neurovědami, studia traumatu, vztahové psychoterapie a psychologie všímavosti. Živě podaný klinický materiál ilustruje, jak terapeuti mohou napomáhat utvoření léčivého vazebného vztahu, šít své intervence na míru vazebným potřebám svých pacientů a napomáhat jim k vytvoření zvnitřněné bezpečné základny, kterou jim neposkytly rané vztahy. Popisem klinického využití neverbálních interakcí nabízí kniha účinné postupy při práci s emočními reakcemi a tělesnými zkušenostmi pacienta i terapeuta. Kniha je nejen cenným úvodem do terapie attachmentu pro ty, kteří se s ní seznamují, ale i pro terapeuty, jejichž práce je v této teorii ukotvena a chtějí si prohloubit své znalosti a dovednosti.... celý text

Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Attachment in Psychotherapy

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vazba v psychoterapii. Přihlašte se a napište ho.

Šárkaxx
22.01.2024 5 z 5

Podle mě naprosto zásadní čtení pro psychoterapeuty - výborně se čte, praktická, nabitá tipy do praxe. Samozřejmě jsem se učila o výzkumech vazby, ale to jsou jen teorie, které jsem netušila, jak přeložit do praxe, resp. jsem to dosud dělala stylem pokus-omyl a mám implicitní zkušenost. Tady mi to autor naservíroval na zlatém podnose, takže mám konečně explicitní strukturu, do které tu zkušenost vložit, skvělé!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vazba v psychoterapii v seznamech

psychoterapie

Autorovy knížky