Vánoční koleda přehled

Vánoční koleda https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525259/bmid_vanocni-koleda-653d33261ba2c.jpg 5 1993 1993

Vánoční koleda Charlese Dickense je jedním z nejznámějších vánočních příběhů. Poprvé vyšla 19. prosince 1843 a do Štědrého dne byla vyprodána. Do konce roku 1844 následovalo dalších dvanáct vydání. Příběh byl téměř okamžitě adaptován jako divadelní hra a později se dočkal i celé řady filmových zpracování. Zavede čtenáře do staré Anglie a vypráví o proměně zahořklého lakomce v laskavějšího člověka. Ebenezera Kolenovrta totiž navštíví duch jeho bývalého obchodního partnera a následně i duchové minulých, letošních a příštích Vánoc.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

A Christmas Carol , 1843

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vánoční koleda. Přihlašte se a napište ho.

mazlak
04.05.2024 5 z 5

Nádherný příběh. Asi nejde ani tak o to, že jsou vánoce, ale o zamyšlení a nápravu lakoty a pohrdání ostatními lidmi. Jak nikdy není pozdě k zamyšlení a změně sebe sama. A vánoce? Ty tuto atmosféru jen umocňují a dotváří. Vřele doporučuji.

Vivetkav
03.05.2024 3 z 5

Sáhla jsem na ni díky čtenářské výzvě a jsem ráda.. poučný a příjemný příběh, na vánoce by mohl mít větší hloubku..možná přečtu znovu s dětmi

Safrika
01.05.2024 5 z 5

Cetla jsem, protoze se ve spouste knih objevuje zminka a ja mela mezeru :). Moc se mi libilo a jsem hrozne rada, ze jsem si to konecne precetla.

Kniha noci, Stín bohů a další knižní novinky (43. týden)

23.10.2022

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

10 právě čtených knih podle uživatelů (prosinec)

16.12.2018

Kniha Vánoční koleda v seznamech