Válka bez skalpů přehled

Válka bez skalpů
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277063/bmid_valka-bez-skalpu-orJ-277063.jpg 5 15 15

Román se smyšlenými příběhy smyšlených postav na pozadí vyhlazovací války, vedené bělochy proti Indiánům amerického Jihozápadu v letech 1874-1877. Válečný běs vytváří situace, evokující dojmy mnohem pozdější historie, i dneška, když mezi utiskovanými Indiány najdou se zrádci, prodávající za peníze své druhy a když mezi bílými utiskovateli najdou se bojovníci, kteří si uvědomují nesmyslnost zabíjení.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Válka bez skalpů. Přihlašte se a napište ho.

PierReVesper
05.04.2024 4 z 5

Slušný western, srovnáván s mayovkami - nemůžu posoudit, viděl jsem zatím jen filmy.
Z Vinnetoua se mihnou postavy Sam Hawkens a Old Firend, celkem příjemné zpestření.
Samostatně kniha skrz příhody poručíka Eliotta nahlíží na kolonizování ameriky, boje s indiány, jejich přesidlovaní a celkovou melodramatickou a pochmurnou dobu, při které byly Indiáni vyhlazováni.

Vlk.kh
31.12.2017 5 z 5

Prvně jsem tento kousek četl asi v patnácti letech a přišlo mi to mnohem lepší, než strýcem a tátou doporučované Mayovky. Bylo to takové tvrdší, realističtější a zbavené takové té "pohádkovosti", která mi trochu vadila na Vinnetouovi, apod.

kralika
19.02.2016 5 z 5

Kniha kterou jsem kdysi četl v době, kdy jsem hltal Mayovky a naprosto mi sebrala iluze... Její realismus byl hodně brutální procitnutí ze snu o Old Shatterhandovi...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Válka bez skalpů v seznamech

v dalších seznamech3x