Válečný deník Helmuta Lipferta přehled

Válečný deník Helmuta Lipferta https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185090/mid_valecny-denik-helmuta-lipferta-Sad-185090.jpg 4 12 12

Válečný deník Helmuta Lipferta je jedna z klasických kronik německého stíhacího letectva v Rusku. Vzdušné souboje nad frontou jsou podány z pohledu muže, který je zažil na vlastní kůži. V roce 1943 získával své zkušenosti s II/JG 52, děj končí u I/JG 53 v roce 1945 po dosažení 203 vzdušných vítězství. Kniha však popisuje nejen příběh titulní postavy, ale i všech "expertů" od JG 52, Waltera Krupinskiho, Ericha Hartmanna, Gerharda Barkhorna a dalších, kteří jsou nerozlučně spjati s Lipfertovými osudy.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Vojenství
Vydáno: , Mustang

Das tagebuch des Hauptmann Lipfert , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Válečný deník Helmuta Lipferta. Přihlašte se a napište ho.

JankoStirbey
13.12.2020 4 z 5

200, ale v prípadne aj cez 300 zostrelov Hartmanna a Barkhorna je zárukou skvelých spomienok. Memoáre Helmuta Lipferta som si zaobstaral len kvôli kapitole týkajúcej sa vzdušného súboja nad Slovenskom, no nakoniec som dostal aj skvelé dobové fotografie obsiahnuté v prílohe a skvelé čítanie na jeden večer, knihu som proste zhltol. Piloti Luftwaffe, to bola proste elita, nástupcovia Červeného baróna.

Tclaw
28.10.2019 5 z 5

"Válečný deník" je, řekl bych, výstižné pojmenování. Mezi popisy mnoha dosažených sestřelů se místy kniha zmiňuje o podmínkách na polních letištích a nastiňuje osudy mnoha spolubojovníků. Přesně to jsem od této knihy chtěl a čekal. Řekl bych že je podobná Rudelově "Pilot štuky". Nesouhlasím s ideály za které Lipfert a jemu podobní bojovali, to co napáchali nacisté a fašisté se nedá nikterak omlouvat či vysvětlovat. Nicméně oproti systému zavedeném u letectev ze západu je neuvěřitelné, že piloti Luftwaffe (a stejně tak Japonska) bojovali u svých jednotek nepřetržitě, vyjma dovolenek či nemocí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Válečný deník Helmuta Lipferta v seznamech

v Právě čtených1x