Válečné roky přehled

Válečné roky https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76336/bmid_valecne-roky-SHW-76336.jpg 4 3 3

Válečné vzpomínky důstojníka letectva Lubomíra Úlehly, jednoho z těch, kteří odešli bojovat do Anglie proti fašismu. V RAF létal na Wellingtonu jako přední střelec, a v roce 1943 přešel k letectvu Svobodné Francie, kde absolvoval stíhací výcvik, aby následně bojoval na P-40 a P-47 Thunderboltu. Kniha je cenná také tím, že obsáhle a přesně popisuje běžný "všední" vojenský život, se všemi radostmi i svízelemi.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Válečné roky. Přihlašte se a napište ho.

PavlínaAlžběta
10.01.2018 3 z 5

Kniha určená pro otce, i tak jsem si ji ke konci přečetla. Vyprávění o životě válečného letce Lubomíra Úlehly, bylo pro oba zklamání. V příběhy příliš válečného povídání není. Letec měl během druhé světové válce problémy s jednou z perutí a v příběhu se dočítáme o tom, jak ho nechtěji v některých letkách a letec se dostává kolem roku 1943 do Maroka. Čekala jsem více napínavější autentické příběhy z boje, ale hrdina popisuje pohodový život, který několik let v Africe prožíval, aniž by se ho válka velmi dotkla. Kniha se mě nelíbila, otec, který toto téma vyhledává, nazval knihou průměrem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Válečné roky v seznamech

RAF - britské Královské vojenské letectvo českoslovenští letci v RAF