Valašsko historickým a současným objektivem přehled

Valašsko historickým a současným objektivem
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208945/bmid_valassko-historickym-a-soucasnym-ob-g6x-208945.jpg 2 1 1

Kniha Valašsko historickým a současným objektivem vyšla jako třetí titul v edici publikací s historickými pohlednicemi a fotografiemi z regionu Valašsko na východě Moravy. Třetí kniha nabízí srovnání dobových snímků se záběry ze současnosti. Fotografie jsou vybírány tak, aby byla na 172 stranách zachycena co nejširší část Valašska. V knize najdete především pohledy na náměstí a historické památky měst nebo celkové záběry na valašské vesnice. V mnoha případech tak budete moci díky vlastní zkušenosti porovnat, jak se v uplynulých desetiletích valašská krajina změnila. U mnoha fotografií budete překvapeni, že i když jejich vznik dělí více než půlstoletí, obsahují jen velmi málo odlišností. Jiné naopak vypadají, jako by k sobě nepatřily. Kniha je opatřena také texty v anglickém jazyce.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Valašsko historickým a současným objektivem. Přihlašte se a napište ho.

valda
06.04.2019 2 z 5

Historické fotografie Valašska na jedné straně a na druhé, jak to vypadá nyní. Tohle může být vždy zajímavý pohled. Na této knize mi ale vadily dvě věci. Nově vyfocené pohledy ne moc dobře pasují na ty historické, samozřejmě často to může být způsobeno tím, že už ten pohled prostě vyfotit nelze, kvůli zástavbě nebo lesu, ale v dost případech vidím, že by stačilo jenom trochu víc oříznout. Potom kniha neobsahuje skoro žádný text, takže jí nejpozději do hodiny máte prolistovanou. Hodilo by se aspoň trochu víc popsat, co je na fotografiích, a pokud se něco změnilo, tak napsat, proč.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Valašsko historickým a současným objektivem v seznamech