Valašské muzeum : oživené chalupy a lidé přehled

Valašské muzeum : oživené chalupy a lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332620/valasske-muzeum-ozivene-chalupy-a-l-4NI-332620.jpg 5 1 1

Desítky černobílých fotografií svérázných lidových valašských staveb provázejí vyprávění o minulosti, současném stavu i další výstavbě rožnovského skanzenu. Valašské muzeum v přírodě nemá být pouhým souborem památek lidové architektury, ale má se stát celkovým svědectvím o životě a práci lidu v minulosti. Proto vedle typických venkovských a městských staveb a jejich vnitřního zařízení bude návštěvník moci sledovat i provoz staré lékárny, pošty, hrnčířské dílny, mlýna, pily, salaše a dalších objektů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Valašské muzeum : oživené chalupy a lidé. Přihlašte se a napište ho.

mataaskorice
09.05.2022 5 z 5

Pro mě kniha - klenot. Tedy zvláště po obrazové stránce. Co se textu týče - kniha je (zejména ve svém úvodu) značně poplatná době vzniku a neváhá nám sdělit nějaké to socialisticky budovatelské a lidové zapálení. Text přinese ale i obecné informace o vzniku Valašského muzea, okrajově uvede jednotlivé aspekty valašské vesnice a prostého života na odlehlých pasekách a samotách. Ale ty fotografie - mé srdce milovníka tradic, starých chalup bez novodobých vylepšení, úcta k těžkému životu našich předků... To vše těch nemnoho starých fotografií dostatečně předá, čtenáře na chvilku přemístí do dob dávno minulých. Obrázky umožní díky odstupu od reality pro současného člověka dopřát si pohled značně romantický a idealizovaný. Zkrátka krásné zatoulání se do nádherné krajiny mezi překrásné starobylé chaloupky, ve kteréch život ale nebyl žádný med.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Valašské muzeum : oživené chalupy a lidé v seznamech