Vádemékum pro... přehled

Vádemékum pro... https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96633/bmid_vademekum-pro-cRO-96633.jpg 4 13 13

Výbor z šesti knih polského humoristy a satirika, dlouholetého spolupracovníka polských Szpilek, je nejen humorným komentářem lidského zápolení, ale i malým satirickým návodem, jak se v různých situacích zachovat.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Vademecum dla... , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vádemékum pro.... Přihlašte se a napište ho.

Ithaka
14.01.2021 5 z 5

Na střední škole nám učitel dějepisu doporučoval k prostudování pouze Vademecum pomocných věd historických. Naštěstí se našli i jiní učitelé, kteří měli ve svých knihovnách zcela jiná Vademeca a jedním z nich bylo i to Wittlinovo se skvělými ilustracemi Vladimíra Jiránka. Dostalo se mi do rukou krátce po revoluci a od těch dob se mi střídavě z knihovny ztrácí a zase se v ní objevuje, podle toho, kdo se zrovna potřebuje pobavit. Fantastický průvodce pro každou životní situaci býval v sedmdesátých letech minulého století úzkoprofilovým zbožím knihkupeckých pultů. I dnes je to malý poklad.

jik60
12.12.2019 5 z 5

Pokud se chcete zasmát dělaje si srandu z lidské inteligence... pardon hlouposti... pardon..., nerad bych někoho urazil... no v každém případě tady nešlápnete vedle.

hanpari
22.07.2019 5 z 5

Nevysoký počet hodnocení této báječné knihy, zejména v porovnání s jinými tituly, dává tušit, že máme co do činění s národem, který si říká Tango v zemi samby. Tolik T. Hill.

Pokud si vzpomínám, četl jsem ji víc než často, takže některé rady znám nazpaměť. Humoristická literatura ve své nejlepší podobě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vádemékum pro... v seznamech

satira humor polská literatura