V zrkadle kultúry přehled

V zrkadle kultúry https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318626/bmid_v-zrkadle-kultury-uyL-318626.jpg 3 1 1

Pochopenie fenoménu kultúry je aktuálne v situácii nezvyčajných zmien v politickom poli, ktoré aspoň na čas destabilizovali naše seba-pochopenie. Príbeh kultúry, tak ako ho podáva autor tejto knihy, profesor filozofie a publicista, vedúci vedecký pracovník Filozofického ústavu SAV a prorektor Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií - napriek tomu, že sa odohráva vo filozofickom profesionálnom diskurze - osloví aj širšie vedecké i laické spoločenstvo, a to svojou dôslednosťou a zmyslom pre detail. Vychádzajúc z antropologických predpokladov kultúry i jej historicky zakotvených koncepcií, interpretuje ju ako rámec pre ľudské bytie vo svete, skúma variácie spoločenskosti a genézu kultúrnych noriem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V zrkadle kultúry. Přihlašte se a napište ho.

Flipper
02.11.2016 3 z 5

Univerzitné zhrnutie kultúry, tolerancie, inakosti, ktoré vyznieva popisne, formálne a pritom je to len košatým úvodom problematiky (či fenoménu) v ktorom absentuje hlbšie vymedzenie histórických hýbateľov vs.techniky( vymedzenia my - oni, konkrétnych štátov a pod.) aj hlbším popisom súčasnosti. Autor priznáva, že úlohou filozofov je "diagnostika" doby, no vlastné (i keď výstižné) zistenia prevažne syntézuje bez hlbšieho zanietenia.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V zrkadle kultúry v seznamech