V zámku a v podzámčí / Chyže pod horami přehled

V zámku a v podzámčí / Chyže pod horami
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107653/v-zamku-a-v-podzamci-chyze-pod-hora-peE-107653.jpg 3 36 36

Obě povídky spojuje snaha o realistické zobrazení života národního. V první povídce je to život na malém městě v době začínajícího rozvoje kapitalismu, Chyže pod horami popisuje život v horských dědinách na Slovensku. Obě povídky mají společný ideologický závěr: ukázat protiklady života bohatých a chudých, přičemž sympatie autorky jsou zcela jasně na straně lidu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V zámku a v podzámčí / Chyže pod horami. Přihlašte se a napište ho.

Jessica007
25.02.2024 5 z 5

Božena Němcová patří k mým oblíbeným autorkám už od dětství, mládí. Koupila jsem si a přečetla i tuto knížku, moc se mi líbila. Více se mi líbila povídka V zámku a v podzámčí.

Zelený_Drak
04.06.2020 3 z 5

Povídka V zámku a v podzámčí mě velmi příjemně překvapila. Realisticky vykreslené prostředí, uvěřitelné charaktery, vtipné, trochu mravokárné, šťastný konec. Boženu Němcovou jsem měla zafixovanou jako velmi nudnou autorku. Touto povídkou mě zaujala.

Chyže pod horami mě už nebavila. Jazykově moc pěkné a nečekaná pointa, ale jinak je to celkem nicneříkající národopisná idyla.

zelena_zabicka
07.12.2017 3 z 5

idylické, ale hezké, až s příliš pohádkovými konci a vůbec obě povídky byly hodně černobílé: hodní chudí x zlí bohatí. Ale milé čtení, které má své místo v "povinné" literatuře zajisté oprávněně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V zámku a v podzámčí / Chyže pod horami v seznamech

v Právě čtených1x