V zámku a v podzámčí přehled

V zámku a v podzámčí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384119/bmid_v-zamku-a-v-podzamci-xep-384119.jpg 4 678 678

Božena Němcová poukazuje na velké rozpory mezi životem chudého lidu a šlechtou. Hlavními postavami je rodina Skočdopolova. Pan Skočdopole zbohatl a zakoupil si šlechtický titul, následně i zámek. Z paní Skočdopolové se stává dáma se všemi zvyklostmi panstva té doby. Je přesvědčena, že vychází vstříc lidu, žije ale v přepychu a v podzámčí lidé živoří.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V zámku a v podzámčí. Přihlašte se a napište ho.

Zemlja
03.09.2023 4 z 5

Tahle se naší paní Boženě Němcové povedla. Popsat tak výstižně různé poměry, sociální rozdíly, životní priority, vztah k dětem. Mistrovské.

evasmem
21.08.2023 3 z 5

Novela zobrazující život zámecký i život chudiny, s, jak je pro Němcovou typické, zidealizovaným koncem. Autorka věrně zachycuje problémy své doby; líbí se mi, že jsou příběh a dialogy protkány lidovými moudry a přirovnáními.

Jessica007
22.07.2023 5 z 5

Knihu jsem četla už hodně dávno a líbila se mi moc. Autorku jsem si oblíbila už na základní škole a četla jsem od ní už tehdy více, než byla povinná četba.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V zámku a v podzámčí v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených1 198x