V utajení přehled

V utajení https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495527/bmid_v-utajeni-3wj-495527.jpeg 4 39 39

Druhá světová válka. Ostrovy v Lamanšském průlivu. Dora, Joe a Geoffrey si užívají podzim života, když jejich poklid rozvrátí příjezd Němky Barbary, která chce zjistit, kdo je na fotce, kterou našla mezi matčinými věcmi. Pravda o tom, co se dělo za okupace na Normanských ostrovech, postupně vyplouvá na povrch, a spolu s ní i šokující příběh Dory, židovské uprchlice z Německa, a irského faráře Joea. To, co prožili za okupace, má překvapivě dalekosáhlé tragické následky. V utajení je příběh lásky a zrady, hanby i přežití. A vrhá světlo na zapomenuté stíny války na okupovaném Jersey. „Tento přesvědčivý a dojemný román je důležitou připomínkou, že se válečné hrůzy neodehrávají jen na bitevním poli. A nekončí ani poté, co utichnou zbraně. Někteří lidé si ponesou jizvy – emocionální, fyzické i psychické – po zbytek života.“ Herald, Skotsko... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Argo

The Hidden , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V utajení. Přihlašte se a napište ho.

uzivatel1190
06.05.2024 5 z 5

Velmi silný příběh, detailně vysvětlená historie, prostředí. Opravdu skvělé, i když smutné čtení.

čef
04.03.2024 5 z 5

Autorka si dala obrovskou práci, aby nám přiblížila situaci na britském ostrově Jersey blízko francouzského pobřeží okupovaného Němci v druhé světové. Drastické scény uvězněných žen i mužů se střídají s pátráním po minulosti o hodně později. Také je zde hodně nostalgie za uplynulými roky, zničenými životy a zmeškanými příležitostmi. Chce to však hodně empatie, aby se čtenář vcítil do všech těch vztahů a situací. Také jsem měl problém sledovat všechny ty zákruty duší, ale děj byl chvílemi dosti zajímavý, takže tohle kvituji.

Szilvia1
19.02.2023 5 z 5

Knížka byla krásná ale i smutná.Příběh byl napínavý,je plný tajemství,které vyplavou až na samotným koncem.

Poslední Mona Lisa a další knižní novinky (12. týden)

21.03.2022

Nikdy se nenuď, říkával otec. Neboj se ale vychutnat si nečinnost.

Vztek má hluboké kořeny, pomyslela si Dora, stejně jako láska. Vztek je hluboká vášeň, nejen tenká povrchová dýha, kterou je snadné sloupnout.

Kniha V utajení v seznamech

v dalších seznamech2x