V tieni Yggdrasillu přehled

V tieni Yggdrasillu
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401983/bmid_v-tieni-yggdrasillu-9il-401983.jpg 3 4 4

Podľa pradávneho proroctva mocnej völvy proti sebe jedného dňa povstanú bohovia, aby sa sily dobra a zla stretli v poslednej bitke, ktorá zničí svet. Nádeje bohov na zvrátenie veštby sa upínajú k Thorgerovi, mladíkovi, ktorý prežil sotva štrnásť zím... Ragnarok sa nezadržateľne blíži.

Romány Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: , Amma

V tieni Yggdrasillu , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V tieni Yggdrasillu. Přihlašte se a napište ho.

NemmamSlov
23.12.2020 4 z 5

"Však je žriedlom vašej neistoty on,
včerajšej aj dnešnej bitky šampión?
Vidím, že jeho miesto je po boku bohov,
do boja vkročí pravou nohou,
no jeho úloha je zahalená hmlou.
Choď k Stĺpu svetla, k Pilieru zeme,
kde väčšia mocnosť než ja drieme.
Neďaleko Ódinovej šibenice
nájdeš domov oveľa lepšej veštice.
Ragnarok blíži sa a noc je hlboká,
tak kráčaj smelo povedľa potoka.
Zastav sa pri vode, no nedaj si dúšok!
K cieľu ťa dovedie hrdzavý kozúšok. "

Thorger je mladý chlapec, ktorý musí čeliť svojmu neľahkému osudu a to je zvrátiť samotný Ragnarok. Už ako mladý je zavraždený, no nečakal, že jeho dušu valkýra vezme  rovno do samotnej Valhally, domova najslávnejšieho boha Odina. Ako nováčik a najmladší člen Odinovych zverencov, vyhráva 2x večerný turnaj a tým pádom sa stáva žijúcou nádejou samotného Yggdrasilu.

Škoda, že Ján Valchár nič viac nenapísal. Písanie mu celkom ide. Dokáže pracovať s rôznymi faktami, ktoré dokáže vopchať do fiktívného príbehu. V češtine sa pravdepodobne nedá kúpiť, no odporúčam čitateľom, ktorí majú záľubu v severskej mytológii.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V tieni Yggdrasillu v seznamech

Autorovy knížky