V tieni mafie 2 - Čas dravcov přehled

V tieni mafie 2 - Čas dravcov https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426307/bmid_v-tieni-mafie-2-cas-dravcov-CTM-426307.jpg 4 149 149

V tieni mafie série

Pokračovanie bestselleru odkrýva ďalšie šokujúce skutočnosti o praktikách mafie, politickej korupcii, rozkrádaní eurofondov, o biznise s prostitúciou, ale aj o vzťahoch vplyvných mužov k ženám. Strhujúci príbeh nabitý akciou, napätím i netradičnou láskou. Krutý boj o moc tentoraz zasiahne až do najvyšších politických sfér! Michal Harvan chladnokrvne odstránil všetkých nepriateľov aj spojencov, ktorí mu pomohli dostať sa na vrchol zločineckej moci. Teraz však narazí na rovnocenného protivníka a musí mu čeliť celkom sám. Po krvavej zrážke s nájomným psychopatickým vrahom padne až na samé dno – príde o všetko, čo dosiahol. Pomôže mu bizarný ľúbostný vzťah s prostitútkou nájsť stratenú silu, vrátiť úder a získať naspäť to, o čom si myslí, že mu patrí?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V tieni mafie 2 - Čas dravcov. Přihlašte se a napište ho.

IcemanSVK
16.01.2024 2 z 5

Čítal som celú sériu od čiernej hry ale musím povedať že podla mna postupom času začal autor tlačiť zbytočne na Pílu brutality, násilia a absolútnej nereálnosti v kontexte slovenskej reality. Takéto niečo by sa neudialo ani v banánovej Afrike zmietanej občianskou vojnou. A zial zacalo to uz v Tieni mafie 1.

Predpokladám že autor sa postupne nechal inšpirovať severskými alebo americkymi autormi v snahe o maximalizaciu prezentacie abnormálnych zvrhlosti, násilnosti a sexuálnych uchyliek vsetkeho druhu. Je to skoda lebo mnoho jeho knih je kvalitnych a normalne citatelnych.

Mnoho sekcii kde sa autor doslova akoby vyzival vo zvatenostiach a nechutnostiach som doslova preskakoval a uprimne mu ludsky odporucam konzultovat svoj dusevny stav s odbornikom v oblasti psychiatrie.

PitoR
14.01.2024 5 z 5

V tieni mafie – 2. časť!
„Každému, čo mu patrí.“
Pokračovanie mafiánskeho príbehu z Ružomberka. Kniha vo formáte audio, čítaná Petrom Sklárom. Téma je jasná - brutalita, cynizmus a boj o moc naberá obludné rozmery. Je to smutné, kruté, plné zvratov a prekvapení.

„Slovák nikdy nič nepodnikne ani proti najväčšiemu svinstvu, pokiaľ má aspoň mizivú nádej, že sa mu z neho ujde čo i len malá odrobinka.“

Pre mňa, rovnako ako pri debute, veľké prekvapenie a maximálna spokojnosť. Už sa teším na knihu Nepriateľ štátu, voľné pokračovanie príbehu, a taktiež využijem možnosť audio verzie...

AnoMANder
05.01.2024 4 z 5

První kniha lepší druhé, byla syrovější, překvapivější. Tady už mi to místy přišlo dějově překombinované. Líčení praktik (nejen) mafie ji jinak výborné, absolutní cynismus a pragmatismus.
Jen konec mě trochu zklamal tím, jak vyzněl po americku, happyendem.

Knižní novinky (48. týden)

24.11.2019

Kniha V tieni mafie 2 - Čas dravcov v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x

vraždy mafie smrt prostituce pomsta slovenská mafie

Jozef Karika
slovenská, 1978