V šachu přehled

V šachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85198/v-sachu-85198.jpg 4 208 208

Tato kniha je o zločinci Juliu Apollu Filmerovi, který krade závodní koně a vydírá stájníky a majitele. Tyto věci ale provádí tak nenápadně, že i když si myslí zaměstnanci Jockey Clubu, že je to on, nemají vůbec žádné důkazy a nemůžou ho usvědčit. Až jednou na něj pošlou Tora Kelseyho, velmi bohatého mladého detektiva, kterého nebaví stále žít jako milionář. Tor je zkušený, a protože ví že Filmer rád chodí na dostihy, použije tam svůj trik: „Vidět a nebýt viděn.“ A tak Filmera sleduje a pořizuje velmi zajímavé fotky. Až jednou se dozví, že Filmer chce jet luxusním transkontinentálním vlakem spolu s majiteli koní a s ostatními na dostih. Aby se ale dostal, tam kde chce, musí si koupit jízdenku jako majitel, ne jako divák. Když to Kelsey zjistí, chce se do vlaku dostat, ale znovu svým způsobem, vidět a nebýt viděn. A tak se převleče za číšníka spolu s herci, kteří mají sehrát ve vlaku tajnou detektivku, tak aby si cestující mysleli, že je to pravda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Edge , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V šachu. Přihlašte se a napište ho.

Catt
04.04.2024 5 z 5

Skvělá kniha od Dicka Francise se tentokrát odehrává během cesty dostihovým vlakem přes kanadská závodiště a o napínavé události v ní není nouze.
Líbil se mi sympatický hlavní hrdina, i další postavy jako paní Baudelairová a Nell.
I když známe hlavního padoucha, v tomto případě to nevadí, protože to knize dodává očekávání, co se může přihodit. A hlavní padouch je opravdu vynalézavý.
Určitě doporučuji vydat se na tento knižní výlet!

georginaa
07.09.2023 2 z 5

Pro mě moc táhlý děj, dlouho jsem se nemohla začíst a to vzhledem k plno jménům, které se mi pletly. Nevěděla jsem kdo je kdo, po pár stránkách to již bylo lepší. Jako námět to nebylo vůbec špatné, ale asi jsem to četla v nesprávnou dobu, že mě to až tolik neuchvátilo, škoda.

Šárka345
26.10.2020 5 z 5

Pěkné, moc pěkné a za mě asi zatím nejlepší kniha od autora :0)))

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V šachu v seznamech

v Právě čtených1x