V lavinách a vánicích přehled

V lavinách a vánicích https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198598/mid_v-lavinach-a-vanicich-jco-198598.jpg 4 14 14

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V lavinách a vánicích. Přihlašte se a napište ho.

Katka2382
28.06.2023 5 z 5

Krásná kniha.
Těch příběhů bych uvítala klidně víc.

Rade
01.10.2017 4 z 5

Vzpomínky člověka, který pro průzkum lavin v terénu udělal velikánský kus práce. Bývalý dobrovolný člen Horské služby vzpomíná na padesátá a šedesátá, částečně i sedmdesátá léta v Krkonoších i slovenských horách a na svoje tehdejší působení v mezinárodních organizacích.
Pro milovníka Krkonoš i slovenských hor nesmírně zajímavé čtení. A taky příklad, jak i v této apolitické činnosti, jako je horské záchranářství a studium lavin, nehrály tenkrát hlavní roli schopnosti a znalosti, ale knížka člena strany a ostré lokty…
Zajímavost: Dva popisované zásahy Horské služby (jeden ve Vysokých Tatrách a jeden v Krkonoších) byly zase z jiného pohledu vylíčeny v knize Jana Suchla: „Akce HS“.

sirojezkin
15.03.2017 5 z 5

Byla jsem nadšená ! Bezvadná kniha i když místy dosti odborná, ale aspoň se člověk dozví něco nového. Zároveň mě to všechno vnitřně zneklidnilo - co všechno se děje na horách a my o tom kolikrát ani nevíme. Kolik nevinných lidí zemřelo proto, aby pomohli druhým, kteří si to zavinili sami ! Škoda, že autorovi nevyšlo vše , jak by si přál a pro co se celý život tak snažil. Pro naši republiku toho udělal strašně moc. Takové lidi bychom si měli hýčkat !! Doporučuji !

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V lavinách a vánicích v seznamech

Horská služba

Autorovy knížky