V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu přehled

nehodnoceno
V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99849/bmid_v-hlavni-roli-gustav-husak-tragedie-xi0-99849.jpg 0 0 0

Skoro se nechce věřit, že o muži, který vládl této zemi z pozice nejvyššího stranického představitele a později i z pozice prezidenta republiky skoro dvecet let, nevyšla v České republice žádná monografie. Kniha "V hlavní roli Gustáv Husák" vychází z neobyčejně zajímavého dvouhodinového televizního dokumentu autorů Roberta Sedláčka a Michala Kubala a není v pravém slova smyslu jen politicko-historickou reminiscencí Husákovy osobnosti, ale spíše psychologickým portrétem muže, který to zpočátku možná myslel dobře, ale nakonec se stal tragickou postavou normalizačního období. Cesta od mladého a vzdělaného slovenského intelektuála ke stranickému dogmatikovi, který zcela podléhal Moskvě i jejím pražským přisluhovačům, je někdy až nepochopitelná. v knize vzpomíná na Gustáva Husáka i jeho osobní život celá plejáda osobností politického i kulturního života, počínaje Štrougalem, přes Gorbačova až po jeho přátele ze slovenských uměleckých kruhů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu. Přihlašte se a napište ho.

Lili2
25.01.2022

Nejspíš prepsany cely dokument. Tusila jsem to, ale doufala jsem, že autorka tomu dá alespoň formu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu v seznamech