V Duchu pravdy přehled

V Duchu pravdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127292/v-duchu-pravdy-127292.jpg 3 2 2

Rozhovor o sobě, o historii, o společnosti, o církvi, o diecézi, o Bohu. Rozhovor s Dominikem Dukou OP. Kniha rozhovorů Martina Leschingera s 24. královéhradeckým sídelním biskupem Dominikem Jaroslavem Dukou OP je sondou do života této osobnosti, současné společnosti, historie, církve, diecéze a v závěru dochází i na filozofování o víře a o Bohu. Pan biskup odpovídal velmi otevřeně a to i na otázky, nad kterými by mnozí pozvedávali obočí... například, zda si myslí, že existuje souvislost mezi kampaní, která se proti němu rozpoutala v momentu, kdy ještě nebylo jasné, že pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk bude ve svém úřadu pokračovat, atd. atd. Rozhovor se zamýšlí nad nepopulárními tématy v historii církve: křížovými výpravami, inkvizicí, conquistou Latinské Ameriky nebo vztahem katolické církve a svobodného zednářství. V knize však nacházíme také řadu intimních pasáží, které prozrazují, že za názory Dominika Duky stojí pevný a věrný životní postoj. Knihu doplňuje mnoho černobílých a v závěru i barevných fotografií. Mimo jiné: setkání tří spoluvězňů z plzeňských Borů - Václava Havla, Víta Tajovského a Dominika Duky v roce 1990, návštěva českého vojenského kontingentu v Basře nebo fotografie pana biskupa při meditaci na lodi plující po Genezaretském jezeře. Tato fotka zdobí obálku knihy. Proč jsme knihu vydali? Abychom nejen katolíkům představili člověka z vedení české katolické církve, který katolicismus dokáže před českým národem obhajovat navzdory všem minulým i současným předsudkům...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V Duchu pravdy. Přihlašte se a napište ho.

ne.ver
13.03.2018 3 z 5

Rada ctu rozhovory se zajimavymi osobnostmi, takze mam co srovnavat. Rozhovory s Dominikem Dukou mozna nechyti uplne za srdce a spis to cele pripomina prednasku, nerikam ale, ze nudnou. Je rozhodne videt, ze autor to ma v hlave srovnane a v podstate jsem nenasla misto, kde bych s nim nesouhlasila. Myslim, ze tazatel se mohl trochu "rozsoupnout", nejit jen podle svych otazek a vice reagovat a navazovat na Duku - mnohe by se jeste asi zajimave rozvinulo.

kika 13
30.10.2012 3 z 5

Rozhovor s Dominikem Dukou.Je rozdělen do 6 kapitol.Je tu při čtení o čem přemýšlet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V Duchu pravdy v seznamech