Uzly a pomeranče přehled

Uzly a pomeranče
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409650/bmid_uzly-a-pomerance-qDB-409650.jpg 4 107 107

Nespoutaná příroda, divocí koně a nezapomenutelný příběh první lásky Po smrti své maminky nachází Darek útočiště v nespoutané horské krajině, v blízkosti koní. Jako by byli v něčem pravdivější než lidé, jako by jim lépe rozuměl. Vedle nich mu učaruje také Hanka, „pomerančová holka", v jejíž přítomnosti zapomíná na všechny problémy a prožívá krásné pocity prvního zamilování. Kniha, která si získala srdce čtenářů i kritiků, se dočkala také filmového zpracování. V režii Ivana Pokorného se představí Tomáš Dalecký, Emilie Neumeister, Ewa Farna, Stanislav Majer ad.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Uzly a pomeranče. Přihlašte se a napište ho.

knihovniceS
28.08.2020 4 z 5

Viděla jsem film a moc se mi líbil, s odstupem si přečtu i knihu

ještěrka38
07.07.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale vadily mi některé věci. Jednak to, že klukovi mělo být 14, ale takto se nechovají kluci ve čtrnácti. Řekla bych , že věk byl tak na 17, jednak to s láskou jako takovou nemá nic moc společného a taky mi vadilo to tvrdé MATKA. V celé knize se snad neobjeví maminka. A nepřišlo mi to nějak šíleně hrozné, jak se tam popsal závěr s tím, co s koňmi dělali. Podle toho, co jsme tady četla, jsem myslela bůhví jak to je v knížce drasticky popsáno. Je to určitě nepříjemné, ale nic až tak dramatického.

SanynkaZ
29.06.2020 4 z 5

Po této knize jsem sáhla ze dvou důvodů. Jednak mám ráda koně, a taky jsem před nedávnem viděla stejnojmenný film.
Kniha se mi moc líbila. Je pravda, že to není klasický dívčí román, kde se řeší jen škola a lásky, tady se řeší i vážnější témata - Darkovi zemře maminka, musí se postarat sám o sebe, protože táta má taky svoje problémy, pak tu jsu trable s koňmi atd.
Ale život není jen růžový a bezstarostný, a to by měli náctiletí vědět. čím dříve si to uvědomí, tím lépe.

Knižní novinky (20. týden)

12.05.2019

Ocenění knihy (1)

2012 - Zlatá stuha (Literární část: Beletrie pro mládež)

Kniha Uzly a pomeranče v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech3x