Erik přehled

Erik
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196058/bmid_erik-ACJ-196058.jpg 4 1498 1498

Erik má koníčka - démonologii. Rád by vyvolal démona a přinutil ho, aby mu splnil tři přání: stát se vládcem světa, získat lásku nejkrásnější ženy Zeměplochy, být nesmrtelným - prostě takové ty obvyklé věci. Místo poslušného démona však vyvolá Mrakoplaše, jednoho z nejneschopnějších mágů Zeměplochy, který se kdysi ztratil v Podzemních rozměrech, a s ním Zavazadlo. Král démonů, novátor s moderním přístupem, aby oživil nedostatečnou fantazii démonů, začne prostřednictvím Mrakoplaše plnit Erikova přání. Avšak, jak říká pekelný král, vtip spočívá v tom, splnit každému jeho přání doslova a do písmene, a přitom mu nikdy nedat to, co si vlastně přál…... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Eric , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Erik. Přihlašte se a napište ho.

freejazz
22.05.2024 4 z 5

ano, Zavazadlo je nejspíš ústřední postavou celé Zeměplochy. něco jako deus ex machina. Terry Pratchett je okouzlující:)
ale tato část mi moc nesedla. je tam hodně fórů a fórků, ale ten rozmazlený fracek Erik nejspíš vůbec nepochopil, co se kolem něj děje.

Vendy1993
29.03.2024 4 z 5

Kupodivu velmi krátká kniha, na T. Pratchetta až neobvikle ;) ale myslím si, že to vůbec nevadí. Je to rychlé, vtip zůstal ale zmizely zdlouhavé pasáže, které mi kolikrát vadily u jiných dílů ;) a samozřejmě jsem ráda, za Mrakoplaše ;) hrozně by mě zajímala kombinace Mrakoplaš, bábi Zlopočasná a stařenka Oggová ;) snad to autora napadlo a v nějakém dalším díle je potkáme všechny pohromadě :)
a poslední věc :D Zavazadlo vládne světu :D :D :D miluju Zavazadlo :) :) :) Zavazadlo je nejvíc ;) ;) ;)

w.d.taylor
07.02.2024 5 z 5

Stejně jako všechny předchozí díly je i tento senzační

Knižní novinky (48. týden)

28.11.2021

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Kniha Erik v seznamech