Úvod do (současné) filosofie přehled

Úvod do (současné) filosofie https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365907/bmid_uvod-do-soucasne-filosofie-7Ka-365907.jpg 4 90 90

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Úvod do (současné) filosofie. Přihlašte se a napište ho.

martinab_13
06.05.2023 4 z 5

"Úvod do současné filosofie" od Miroslava Petříčka je kniha, která se snaží přiblížit čtenáři základní myšlenky a problémy současné filozofie. Kniha je rozdělena do několika částí, v nichž se autor věnuje různým tématům a filozofickým směrům.

V první části knihy Petříček vysvětluje, co je to filozofie a jaké jsou základní otázky, kterými se filozofové zabývají. V další části knihy se autor věnuje existencialismu, fenomenologii a hermeneutice, které jsou podle něj v současné filozofii velmi významné. Následují kapitoly o analytické filozofii, poststrukturalismu a feministické filozofii.

Petříček se v knize snaží ukázat, jak filozofie ovlivňuje naše chápání světa a jak může pomoci přemýšlet nad aktuálními společenskými otázkami. Kniha je psaná srozumitelným jazykem a vhodná pro čtenáře bez předchozího filozofického vzdělání. Je vhodná pro ty, kteří se chtějí seznámit s různými filozofickými směry a přístupy.

ozzak
13.10.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka 11 přednášek základu moderni filosofie rád se budu k ní vracet

Benjo
10.02.2022 5 z 5

Velmi dobrý úvod do základních problémů a proudů filosofie 20. století!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Úvod do (současné) filosofie v seznamech

v Právě čtených4x