Útěk ze Sibiře přehled

Útěk ze Sibiře
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368429/bmid_utek-ze-sibire-uMn-368429.jpg 4 17 17

Autorem a hlavním hrdinou knihy je Polák šlechtického původu Rufin Piotrowski. Jako politický aktivista a účastník polského povstání z roku 1831 proti Ruské říši, byl nucen emigrovat do Francie, ale tu nakonec po více jak 10 letech opouští a vydává se pěšky do Ruska. Na Vánoce roku 1843 je na ruských hranicích zatčen a odsouzen na doživotí na nucené práce na Sibiři. Po třech letech nelidské práce, v začátcích i v okovech se rozhodl pro pečlivě připravený útěk a na podzim roku 1846 vstoupil do Paříže...... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Kartuziánské nakladatelství

My Escape from Siberia , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Útěk ze Sibiře. Přihlašte se a napište ho.

martina.culik
03.04.2022 2 z 5

Celá kniha mi přišla taková zrychlená a všechny episody byly popsané jen povrchně. Téma je samozřejmě hluboké, ale zpracování mi nepřišlo úplně dobré - možná je to tím, že autor není spisovatel, ale kniha mě vlastně vůbec nezaujala, ještě že byla tak krátká.

pavel8652
04.02.2021 1 z 5

Takové téma dávalo určitě více prostoru a ne jen necelých sto stránek.Neskutečný a zbytečný kvapík,vlastně taková moje cesta do práce.Kniha mě velice zklamala.

Katka2382
23.05.2020 5 z 5

Zajímavá útlá knížečka.Zavede nás do trestaneckých táborů a ruské krajiny ještě za doby vlády cara.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Útěk ze Sibiře v seznamech

19. století paměti, memoáry vzpomínky Sibiř carské Rusko pracovní tábory