Utajená dcéra přehled

Utajená dcéra
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440662/bmid_utajena-dcera-rrw-440662.jpg 4 182 182

Keď prvýkrát uvidela svoju novonarodenú dcéru, zúfalo sa pokúsila vryť si jej tváričku do pamäti, odtlačiť si ju na viečka. Potom jej dieťa odobrali a pochopila, že ho už nikdy neuvidí. Prešlo tridsaťosem rokov. Učiteľka a hudobníčka Sabina sa práve chystá oznámiť rodičom veľkú novinu: čaká dieťa. Jej zakríknutá, precitlivená matka a autoritatívny otec však namiesto čírej radosti reagujú nepochopiteľne. „Adoptovali ma. Celý život som žila v klamstve. Zradili ma. “ Niekoľko slov a Sabine sa zrúti svet. Navždy bude existovať pred týmito slovami a po nich. Šťastne vydatá tehotná žena nechápe, ako nejaká matka môže opustiť svoje dieťa ani prečo jej rodičia tak dlho minulosť tajili. A prečo mlčia, aj keď už pravda vychádza najavo. Sabina sa rozhodne nájsť svoju biologickú matku, ktorá sa jej kedysi vzdala. To, čo zistí, zmení život nielen jej, ale aj ženám, ktoré ju celé tie roky milovali.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Secret Daughter , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Utajená dcéra. Přihlašte se a napište ho.

Evaho73
20.04.2024 4 z 5

Utajená dcéra je realistický a dojímavý román, ktorý dokáže utkvieť v pamäti. Je to skvelá voľba pre čitateľov, ktorí majú radi príbehy o rodinných tajomstvách a sile materstva.
Autorka tu skúma ťažké témy ako je strata identity, bolesť z opustenia a túžba po spojení s rodinou, a to všetko s veľkým citom a pochopením. Oceňujem, že to robí bez zbytočného moralizovania a ponúka čitateľovi priestor na vlastné úvahy a závery.
Jediným nedostatkom bola pre mňa určitá dejová predvídateľnosť.

Hakl54
18.03.2024 3 z 5

Smutný příběh, ale jakoby neměla kniha žádné napětí a děj. Od začátku je již vše odhaleno. Začátek zdlouhavý a konec uspěchaný.

veronika9143
13.01.2024 4 z 5

Začátek knihy mě popravdě moc neuchvátil. Sabina se chovala tak na patnáct a ne na táhnoucích 40 let. Ale postupně jsem jí to odpustila. Příběh její rodiny, jak té adoptivní, tak té biologické, byl zajímavý, plný emocí, smutku, radosti i nespravedlnosti. Největší vinu nesl samozřejmě nastavený systém. Otázkou zůstává, jaký život by Sabina vedla, kdyby opravdu zůstala s biologickou matkou, dostala by vůbec šanci, ji nějak vychovat? Dojemný příběh u kterého vám občas ukápne slzička a donutí vás přemýšlet.

Knižní novinky (49. týden)

29.11.2020

Knižní novinky (46. týden)

08.11.2020

Kniha Utajená dcéra v seznamech