Uštvaný přehled

Uštvaný
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459491/bmid_ustvany-TL3-459491.jpg 4 123 123

Kroniky železného druida série

Šestá kniha cyklu Kroniky Železného druida – série o Atticovi O´Sullivanovi, posledním druidovi a nejzábavnějším, nejšílenějším a nejzapamatovatelnějším hrdinovi urban fantasy od dob Harryho Dresdena!Na dva tisíce let starého druida je Atticus O'Sullivan docela rychlý běžec. To je dobře, protože ho pronásledují ne jedna, ale hned dvě bohyně lovu – Artemis a Diana – neboť si s jednou z nich zahrával. Zatímco se spolu s Granuaile a svým vlkodavem Oberonem vyhýbají šípům a střelám z praku, šíleným tempem přebíhají moderní Evropu, aby vyhledali pomoc u přítele z Tuathů Dé Danann. Attikova obvyklá magická možnost přesunu mezi jednotlivými sférami je blokována, takže místo hraní na schovávanou je tentokrát na pořadu nová hra - utíkej o život. Tento „panteonový“ maraton nabourá severský bůh Loki. Zabití Attika je jediný volný konec, který potřebuje svázat, než rozpoutá Ragnarök- aka Apokalypsu. Atticus a Granuaile musí přelstít Olympany a zadržet boha darebáctví, pokud chtějí přežít – a zachovat svět, ve kterém mohou být. A na závěr čeká Oberona obrovské překvapení!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Hunted , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Uštvaný. Přihlašte se a napište ho.

Jonny
02.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Dobrá výplňovka času.
Čtivé, vtipné, zábavné.

A drtivou většinu času předvídatelné.

Fakt mě nakrklo, že vstal z mrtvých... Celkově mi jeho "nesmrtelnost" vadí. Když se dostane do svízelné situace, tak se o něj ani nebojím. Je totiž dost jasné, že se ze všeho vyškrábe.

Deia
25.01.2024 3 z 5

Tento diel sa mi páčil asi najmenej, ale celkovo má u mňa séria skôr klesajúcu tendenciu. Príde mi, že ide dookola o to isté - Atticus niekoho naštve, ten niekto sa ho snaží zabiť a je to také kto z koho, pričom vieme, že Atticus to vyhrá (lebo sú ďalšie časti :D). A stále mi neprirástol k srdcu, hnevá ma to jeho správanie, keďže má mať cez 2 000 rokov a stále sa správa ako by mal čerstvých 16. Ale veľmi sa mi páči to všetko okolo neho - prostredie, množstvo rozličných kultúr a ich bohov, to si naozaj užívam. Lenže pri tejto časti ma to celé nejak nudilo, neviem prečo, väčšinou som vôbec nemala chuť pokračovať v čítaní. Ale veľmi ma prekvapilo, že v knihe je spomenutá aj naša Domaša :D. Záver bol celkom fajn, stali sa tam nejaké veci, ktoré ma zas navnadili na ďalšiu časť, aj keď Atticus zas pôsobí ako neporaziteľný superhrdina. Keď si to porovnám s prvou časťou, tak ani tá mi neprišla úplne skvelá, ale na rozdiel od tejto ma to bavilo oveľa viac, tu to bolo naozaj hlavne o utekaní. No ale do ďalšej časti sa určite pustím a snáď sa dočkáme dovydania celej série.

Tano
23.11.2023 5 z 5

Super díl, líbilo se mi, jak se dá poradit s Olympany, i když toho tentokrát měli naši favorité na krku hodně, skoro jako by se spykl celý svět :) A stále máme našlápnuto dál, naštěstí mám další díl už doma :D

Knižní novinky (48. týden)

22.11.2020

Kniha Uštvaný v seznamech