Ústav přehled

Ústav https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453925/bmid_ustav-y6n-453925.jpg 4 1078 1078

Uprostřed noci, v domě na klidné ulici v příměstské Minneapolis, vetřelci tiše zavraždí rodiče Luka Ellise a naloží ho do černého SUV. Operace netrvá ani dvě minuty. Luke se probudí v Ústavu, v místnosti, která vypadá stejně jako jeho pokoj – kromě okna… Psychicky děsivý stejně jako Žhářka a s úžasnou dětskou imaginací kultovního To je Ústav dramatickým příběhem o dobru a zlu ve světě, kde hodní kluci vždy nevyhrají.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The Institute , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ústav. Přihlašte se a napište ho.

sedw
21.05.2024 4 z 5

Kinga miluji a stále je to můj nejoblíbenější spisovatel. A i tato kniha byla parádní, ale místy mi přišlo, že měla hluchá místa. U Kinga jsem zvyklý, že jsou některé části více roztahané, ale málokdy jsou hluché, což se tady stalo. Každopádně mi k srdci přirostly postavy a i zápletka byla dostatečně zajímavá, aby mě bavila až do konce.

Karin92
18.05.2024 3 z 5

Zajímavá knížka, nicméně poslouchána jako audio při běhání, občas trošku složitější příběh.

TinaBookBlog
17.05.2024 4 z 5

Na začátku knihy se seznamujeme s tulákem Timem, který se usadí v malém městečku DuPray. Část knihy je tudíž věnována jemu. Najednou dojde ke změně hlavní postavy a my se ocitáme s 12 letým Lukem, který je unesen ze svého domova a ocitá se v ústavu plném dětí. Velká část knihy je věnována právě tomuto Ústavu, dětem, pokusem a nadpřirozeným schopnostem.

Velmi dlouho jsem naprosto nechápala, proč nás autor ze začátku seznámil s Timem, když v příběhu Luka nehraje žádnou roli. Poslední část knihy však tyto dva příběhy spojí.

Kniha sama o sobě má velmi zajímavý námět. Místy jsem se ale ztrácela a musela se ke čtení nutit. Hlavní postavy Tim a Luke mi byli velmi sympatičtí, obzvláště jejich bojovností.
Jedná se o celkem obsáhlou knihu, s překvapivým (na Kinga) koncem. Myslím si, že to stojí za přečtení.

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Knižní novinky (30. týden)

19.07.2020

Otevřel jsem Firefox a vyťukal #!cloadofgriffin!#

Velké zvraty přicházejí zcela nečekaně.

Jest-li si myslíte, že marihuana je v Jižní Karolíně legální, tak se zamyslete znovu.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2019 - Goodreads Choice Awards (Horor)

Kniha Ústav v seznamech

v Právě čtených39x