Úspěch přehled

Úspěch
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108553/bmid_uspech-V9R-108553.jpg 4 7 7

Kniha odkrývá kritické momenty zdánlivě harmonického manželství dvou intelektuálů - docenta archeologie a asistentky ve virologickém ůstavu.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Úspěch. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
10.04.2021 3 z 5

Pluhařova psychologická studie dvou odlišných charakterových typů - docenta archeologie v hluboké duševní depresi z profesního neúspěchu a asistentky virologického ústavu ČSAV na prahu zářné kariéry - je hluboce lidským a aktuálním příběhem, který má - i po těch více jak padesáti letech od svého napsání - stále co říci. Pomalé plynutí děje tu není na škodu, ale naopak vytváří těžko definovatelnou atmosféru skepse a poztrácených snů. Pluhař vystavuje manželství Uhrových velmi ostrému světlu, jež nemilosrdně odkrývá všechny složité vnitřní konflikty, kritické momenty a vzájemné vztahy protagonistů. Pitvá, rozrývá a odhaluje hlubiny lidské duše. Pracuje s jemnými i hrubšími nástroji a profiluje vztah vědeckého pracovníka k jeho práci, poslání a odpovědnosti vůči společnosti i k sobě samému. Nestaví se přitom do pozice soudce, ani kazatele. Pozoruje, porovná, hodnotí. Sice má člověk ke konci už trochu pocit, že té hlubinné sondáže je až moc, ale psychiatra ještě objednávat netřeba. V pravou chvíli je totiž konec… dokážu si ovšem představit i nejednoho čtenáře, který bude finálovým (ne)rozuzlením zklamán.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Úspěch v seznamech

v Právě čtených1x