Umění jako řemeslo přehled

Umění jako řemeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203374/bmid_umeni-jako-remeslo-H2t-203374.jpg 5 7 7

Klasické, vysoce originální a zábavné dílo, ve kterém velký italský umělec, známý po celém světě pro své vynalézavé a rozmarné výtvory, jednou provždy zničil mýtus umělce-primadony a nahradil jej postavou „designéra". Prostřednictvím fascinujících rozborů svých děl a zálib, doplněných čistými a přitažlivými kresbami a obrázky, nabízí Munari čtenářům vyčerpávající představení designu a jeho různých specializací, jakými jsou např. vizuální design, průmyslový design či design grafický. Kniha se dočkala mnoha světových překladů a v zemi svého původu byla roku 2011 vydána již podesáté.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Rubato

Arte come mestiere , 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Umění jako řemeslo. Přihlašte se a napište ho.

Kaferano
15.11.2014 4 z 5

Krátké eseje o vizuálním umění a designu napsal Bruno Munari v roce 1966 a dodnes neztratily na půvabu. Pojem design už byl nějakou dobu definován, ale příliš se o něm nepsalo. Bruno Munari byl skvělý pozorovatel a nebál se experimentovat, konstruoval pohyblivé neužitečné předměty na základě pozorování přírodních zákonitostí. Jeho myšlenky jsou tak stále platné a daly by se snadno přenést a rozvinout i v dnešní době

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Umění jako řemeslo v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x